Muzycy Grave Pleasures wchodzą do bunkra – 
Co usłyszymy na Soundrive Fest?

Muzycy zespołu Grave Pleasures rozpoczynają prace nad drugą w dyskografii płytą. W studiu wspiera ich Jamie Gomez Arellano znany ze współpracy z Ulver, Ghost i Sunn O))). Grave Pleasures są jedną z gwiazd tegorocznego Soundrive Fest, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku.

– Ten album będzie brzmiał, jakby po nuklearnej katastrofie wiatr owiewał stertę tysiąca czaszek – obiecują członkowie zespołu. – Nowy materiał to fuzja tego, co zrobiliśmy jako Beastmilk na „Climax”, oraz lepsze momenty z „Dreamcrash” Grave Pleasures. Te hymny przetrwania nagrywamy w bardzo adekwatnym do tego miejscu.

Materiał powstaje w studiu nagraniowym mieszczącym się w budynkach, a raczej bunkrach należących dawniej do kompleksu Bletchley Park. Była to jedna z najważniejszych baz brytyjskiego wywiadu podczas drugiej wojny światowej. To właśnie tam łamano kod Enigmy i stamtąd nadawano audycje udające nazistowską propagandę, odbierane na terenie państwa hitlerowskiego.

Następca debiutanckiej płyty Grave Pleasures „Dreamcrash” ma ukazać się jesienią.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Do tej pory organizatorzy Soundrive Fest ogłosili, że w ramach festiwalu wystąpią Grave Pleasures, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, BNNT, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S. Kolejne ogłoszenia wkrótce.

Bilety:

I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2014 gratis – 80 zł
III Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2015 gratis – 90 zł
IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis – 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundriive.pl

Kontakt dla mediów: media@soundrive.pl