Jula – Dobrego dnia – Singel i klip z płyty „Milion słów” – premiera 2 czerwca 2017

Tekst do „Dobrego Dnia” napisaliśmy z Bartkiem (Tabbem) na spółkę. Bartek od początku miał pomysł na tę piosenkę. Zadzwonił i mówi:

„Słuchaj, niech to będzie dobrego dnia. Gdy życzysz komuś dobrego dnia, płynie z tego fajna energia.” Zaczęłam więc pisać, ale nie chciałam, by brzmiało to zbyt cukierkowo. Wolałam, żeby ten numer był jak życie: zwrotki zrobiłam więc mroczniejsze – wplotłam w nie opowieść o tym, że czasami jest źle, jednak zawsze gdzieś tam, na końcu drogi, pojawia się światełko w tunelu i jakkolwiek banalnie to brzmi, trzeba mieć nadzieję, że się do niego dotrze.

Jula ma w sobie tyle młodzieńczej pasji oraz pogody ducha, że wyszło to bardzo prawdziwie. Chcemy, by ten numer wprawiał was w dobry nastrój i odpędzał smutki. Dobrego dnia! – opowiada Patrycja Kosiarkiewicz, autorka tekstu.

Jula – a tak naprawdę Julita Fabiszewska. Dwudziestoczteroletnia  wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.

Można śmiało powiedzieć, że jako pierwsza przetarła szlaki młodym początkującym artystom udowadniając jednocześnie, że do spełnienia marzeń nie potrzebuje specjalnie przygotowanych nagrań Demo i pukania od drzwi do drzwi wytwórni muzycznych do których kolejki nie mają końca. Wystarczył Internet.

Śpiewając od najmłodszych lat tzw. „covery” na różnego rodzaju konkursach/przeglądach piosenki, zdobywając zaszczytne miejsca – nigdy nie myślała, że może stać się osobą, która odmieni polski rynek muzyczny i dla wielu osób stanie się autorytetem, wzorem do naśladowania , a na pewno dla wielu tysięcy osób dowodem na to, że marzenia się spełniają.

Wszystko zaczęło się w 2007 roku kiedy Jula postanowiła zarejestrować swój pierwszy autorski utwór.

Co najciekawsze to znajomi Juli umieścili pierwsze nagranie w Internecie, co okazało się ogromnym sukcesem. Wszystko jednak zaczęło rozkwitać 4 lata później w 2011 roku kiedy kanał Youtube znacznie zyskał na popularności. Wtedy już autorskie (amatorskie) nagrania Juli znacznie przebijały liczną ilością odsłon utwory grane w tym czasie w największych stacjach radiowych w Polsce umieszczanych na Youtube. Dowodem na to jest min. Utwór pod tytułem „ Zostań „ który nigdy nie został oficjalnie wydany, a obecnie ma ponad 9,5 mln wyświetleń.

W styczniu 2012 roku, ukazał się pierwszy teledysk artystki zrealizowany do piosenki pt. „Za każdym razem”, w bardzo krótkim czasie obejrzano go ponad 10 milionów razy  co przełożyło się na rekord oglądalności w Polsce na kanale Youtube!!! Grono wiernych fanów z którymi Jula wkroczyła na rynek muzyczny wraz z ogromnym zainteresowaniem mediów, pierwszy singiel na kanale Youtube w okresie największej popularności przekroczył, kolejny rekord osiągając ponad 100 000 wyświetleń dziennie.

W maju 2012  Julita „ Jula” Fabiszewska wzięła udział w konkursie „TOP Trendy” organizowany przez TV POLSAT. Została laureatką nagrody słuchaczy radia RMF MAXXX, nagrody internautów oraz najważniejszej nagrody wieczoru – nagrody publiczności na festiwalu TOPtrendy 2012 w koncercie Trendy. 2 czerwca tego samego roku z utworem „Za każdym razem” wystąpiła podczas koncertu Premier na 49. KFPP w Opolu.

Według raportu firmy Nielsen Jula z piosenką „Za każdym razem” w Polsce była najczęściej granym utworem wyprzedzając min. największe światowe hity. Obecnie na samym kanale artystki zanotowano 24 mln wyświetleń tego hitu.

19 Czerwca 2012 ukazał się drugi singiel pt. „Nie zatrzymasz mnie” promujący debiutancki album, z którym premierowo Jula wystąpiła na koncercie „ Lato Zet i Dwójki” w TVP2 . 20 lipca podczas gali Eska Music Awards 2012 nominowana została w kategoriach „Najlepszy debiut” oraz „Najlepszy Artysta ESKA.pl” wygrywając każdą z nominacji. 14 sierpnia 2012 r. ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Na krawędzi”. Następnego dnia Jula udostępniła cały album w internecie dla fanów, których nie było stać na zakup krążka.

15 Czerwca 2013 roku Julita Fabiszewska została nominowana na festiwalu w Opolu w kategoriach „Najlepsza Artystka” oraz „ Super Przebój” , gdzie zajęła 2 miejsce.

Oficjalny kanał Juli YouTube łacznie liczy ponad 70 mln wyświetleń i z dnia na dzień rośnie.

Jula na FB