Ed Sheeran znokautował internet Jego nowy teledysk bije rekordy

Najnowszy teledysk Eda Sheerana zrealizowany do piosenki „Shape Of You” bije rekordy popularności. W niespełna 24 godziny klip obejrzano w serwisie YouTube ponad 10 milionów razy. Piosenka zapowiada wyczekiwaną płytę artysty i wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z największych premier 2017 roku. Album „÷” („divide”) ukaże się 3 marca.

W teledysku „Shape Of You” widzimy zakochanego Ed Sheerana, który niczym Rocky przygotowuje się do walki życia. Klip wyreżyserował Jason Koenig. Wideo do obejrzenia poniżej

„Shape Of You” odniósł ogromny sukces na świecie w serwisach streamingowych oraz na listach przebojów. Napisali go Ed, Johnny McDaid i Steve Mac. Utwór jest przedłużeniem brzmienia, dzięki któremu Sheeran zasłynął i wyróżnił go spośród innych wykonawców. W Polsce piosenka w błyskawicznym tempie otrzymała status złotego singla.

Piosenka „Shape Of You” wraz z drugą ujawnioną przez Anglika singlową kompozycją „Castle On The Hill”,  pobiły w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify. Obie zapowiadają wyczekiwaną płytę wokalisty „÷” („divide”). Album ukaże się na rynku 3 marca.

„÷” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło. Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca – mówił Ed.

Za produkcję albumu odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Anglik skorzystał także z talentów producenckich Johnny’ego McDaida, Mike’a Elizondo i Steve’a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę. Piosenka „Castle On The Hill”, napisana przez Eda i Benny’ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk. Ma potencjał stadionowego hitu.

Muzycznie mamy mieszankę starannie zaaranżowanych, chwytających za serce ballad, trochę hiphopowych beatów, wyszukanego popu, powstałego z połączenia różnych elementów. Nie zabraknie oczywiście uwielbianej przed Eda akustycznej gitary.

Płyta „÷” będzie dostępna w wersji standardowej, obejmującej 12 piosenek, a także w edycji deluxe, bogatszej o cztery kompozycje.