Zobacz pierwszy teledysk Lindemanna. Wokalista Rammstein w klipie „Praise Abort”

LIndemann Album Digital Standard Special-2

W Rammstein czy na własny rachunek Till Lindemann, stojący na czele projektu Lindemann obok legendy sceny metalowej, szwedzkiego muzyka i producenta Petera Tägtgrena, uwielbia szokować. Zarówno poprzez teksty piosenek, jak i ilustrujące je teledyski. Właśnie trafił do sieci filmik zapowiadający płytę Lindemann. Powstał do kawałka „Praise Abort”. Piosenka zapowiada album „Skills In Pills”, który ukaże się w Polsce 19 czerwca.

 

Tekst „Praise Abort” traktuje o tym, że ojciec kilkorga dzieci lamentuje, że przez dużą rodzinę potrzebuje wielu pieniędzy na życie. Generalnie swojego życia nienawidzi. Ale równocześnie deklaruje: „I like to fuck”.

 

Till Lindemann tak mówił o piosence: „Jest i zabawna, i szokująca. Mój kumpel ma siedmioro dzieci i gdy usłyszał piosenkę powiedział: »To o mnie! Puści mi to jeszcze raz!«”.

 

Kawałek zilustrował obrazem, który zapewne wywoła niemało zamieszania, Zoran Bihac. Wcześniej parokrotnie pracował z Rammstein, a także z Emigrate, Beatsteaks, Gentlemanem. Till wciela się w nim między innymi w… świnię karmiącą prosiaczki. Efekt pracy reżysera znajduje się pod tym linkiem:

 

 

Piosenka „Praise Abort” jest zapowiedzią albumu „Skills And Pills”, który będzie miał premierę 19 czerwca. Wydawnictwo ukaże się w wersji standardowej, specjalnej (opakowanie jak w formacie Blu-ray z rozbudowanym bookletem i dodatkowym kawałkiem), na winylu (gatefold, 28-stronicowy booklet, całość zapakowana w kartonowe pudełko z wiekiem plus CD z dodatkowym numerem). Za produkcję odpowiada Peter Tägtgren.

 

Na albumie „Skills And Pills” w wersji podstawowej znajdą się następujące piosenki:

 

  1. Skills In Pills
  2. Ladyboy
  3. Fat
  4. Fish On
  5. Children Of The Sun
  6. Home Sweet Home
  7. Cowboy
  8. Golden Shower
  9. Yukon
  10. Praise Abort

Till Lindemann jest znany przede wszystkim jako wokalista (i autor tekstów) grupy Rammstein. Mniej znany jest fakt. że od ponad 20 lat zajmuje się również poezją; pisze wiersze – i chociaż niektóre z nich stały się tekstami piosenek, stanowią odrębną całość i żyją własnym życiem jako utwory poetyckie. W Polsce nakładem wydawnictwa Kagra ukazał się jego tomik poezji „Ciche noce”. Oprócz wierszy książka zawiera ilustracje w formie szeregu czarno-białych rysunków artysty Matthiasa Matthiesa.