To o tej piosence wszyscy będą teraz mówić. Dlaczego? Zobacz teledysk Clean Bandit i Anne-Marie

Anne-Marie -Alarm-2

Foto: Mat. Prasowe

 

To jedna z najszybciej zdobywających popularność piosenek tego sezonu. Clean Bandit i Anne-Marie połączyli siły, a efektem jest porywająca piosenka „Rockabye”. Wesoły taneczny beat miesza się tu z pięknie zaaranżowanymi smyczkami i czystym, lekko melancholijnym głosem piosenkarki.

„Kochamy głos Anne-Marie. Najpierw usłyszeliśmy ją z Rudimental, a potem spotkaliśmy na niezliczonej ilości festiwali. Wspaniale było z nią nagrywać. Jack napisał piosenkę z Iną Wrolsden, która napisała tekst o swoim synu, dlatego jest to utwór tak prawdziwy, wyjątkowy i emocjonalny. Teledysk wyreżyserowaliśmy z pomocą naszych rosyjskich przyjaciółek, Anyi i Darii. Na pomysł klipu wpadliśmy, kiedy poznaliśmy we Włoszech tancerkę na rurze. Gra matkę, która zrobi wszystko, aby jej dziecko miało lepsze życie”.

Do „Rockabye” zrealizowano wideoklip. Anne-Marie wciela się w nim w kelnerkę, są ujęcia z pięknej nadmorskiej okolicy z udziałem zespołu, a także… sporo tańca na rurze.

Utwór wyprodukowali muzycy Clean Bandit, czyli Jack Patterson, Grace Chatto i Luke Patterson.

Anne-Marie zdobyła popularność za sprawą singla „Alarm”. Piosenka traktuje o trudach bycia w związku oraz o nierzadko pojawiającej się wtedy zazdrości. Annie-Marie opisuje w niej to, co czuła, gdy zerwała ze swoim chłopakiem. Utwór bije kolejne rekordy popularności zdobywając listy przebojów w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech czy Australii. W Polsce znalazł się na liście Top40 Spotify. We wspomnianym serwisie wysłuchano go już ponad 100 000 000 razy, natomiast teledysk na YouTube ma już ponad 10 000 000 odsłon.