BLINDEAD – NOWY ALBUM I TRASA KONCERTOWA

image001

Po trzech latach od wydania „Absence”, zespół Blindead powraca z nową płytą! Piąty studyjny album w dorobku Blindead nosi tytuł „Ascension” i jest już w sprzedaży! Na płycie znalazło się dziewięć premierowych kompozycji, za produkcję których odpowiada Jan Galbas, zaś miksem i masteringiem zajął się Jakub Mańkowski. Autorem oprawy graficznej płyty jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza. „Ascension” to pierwszy album Blindead na którym można usłyszeć nowego wokalistę, Piotra Piezę.

Wydawnictwo promują utwory:

Ascend”:

 

 

oraz „Hearts”:

 

„Ascension”  to najbardziej osobisty jak dotąd album zespołu. Jest to intymny zapis wszystkich perturbacji, przez które przechodzili jego członkowie, zarówno w życiu prywatnym i jako grupa. Swoiste studium upadku na sam dół i drogi wyjścia z niego. W warstwie tekstowej całość personifikuje postać mitycznego Łowcy, występującego tu w różnych inkarnacjach nawiązujących do jego archetypu, zaczerpniętych z wierzeń, podań i legend. Jest to także nowy rozdział w muzycznych dokonaniach szóstki z Trójmiasta, eksplorującej coraz odważniej nowe rejony stylistyczne i kompozycyjne.

Tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

 

  1. Hearts
  2. Hunt
  3. Horns
  4. Wastelands
  5. Pale
  6. Fall
  7. Gone
  8. Ascend
  9. Hope

 

Trzy koncerty trasy promującej album „Ascension” (Toruń, Malbork, Szczecin) już za Blindead , serdecznie zapraszamy na następne koncerty w Polsce. Oto pozostałe miejsca i szczegóły:

 

27.10 Olsztyn / Nowy Andergrant

28.10 Poznań / U Bazyla

29.10 Bielsko-Biała / Rude Boy

 

3.11 Wrocław / Firlej

4.11 Kraków / Kwadrat

5.11 Gdańsk / B90

 

11.12 Warszawa / Progresja

 

Album „Ascension” można zamawiać pod tym linkiem:

 

http://www.mystic.pl/produkty.htm?search_text=blindead+ascension