Coria z nowym gitarzystą!

Coria - nowy gitarzysta - październik 2016 - foto_Aneta Czarnocka-Kanik, Maciej Kanik

Coria – nowy gitarzysta – październik 2016 – foto_Aneta Czarnocka-Kanik, Maciej Kanik

 

Na początku września muzycy Corii poinformowali, że szeregi zespołu opuszcza ich dotychczasowy gitarzysta, Przemek Gierat. Poszukiwania następcy nie trwały długo i dziś możemy potwierdzić, że do zespołu dołączył Marcin Gajęcki. Na oficjalnym fanpage’u Corii ukazał się następujący komunikat:

„Marcin Gajęcki – nasz nowy gitarzysta  <3
Graliśmy już razem dawno temu. Jest chemia, jest skill. Jesteśmy mega nakręceni na nowe!
Wczorajszy dzień przeznaczyliśmy na ogranie ‘starego’ materiału i oczywiście strzeliliśmy sobie kilka zdjęć. Szczegóły niebawem!
Witaj w rodzinie Marcin!”
Już w nowym składzie zespół będzie pracować nad nowym materiałem, który ukaże się wiosną przyszłego roku. Będzie to trzecie studyjne wydawnictwo, po dwóch bardzo dobrze przyjętych albumach: „Kwestia czasu” (2015) i „Teoria splątania” (2014).
Zespół Coria powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem! Jesienią ubiegłego roku zespół otworzył polski koncert zespołu Europe.