MaxFloLab: Drozda nowym rekrutem. „Naga bragga” w sieci

Drozda - WYLOT Z GNIAZDA - okładka mikstejpu. Autor - Dawid Borowski

Drozda – WYLOT Z GNIAZDA – okładka mikstejpu. Autor – Dawid Borowski

 

Na MaxFloRecTV trafił dziś (28.07) pierwszy klip Drozdy. Raper jest kolejnym tzw. rekrutem hip-hopu w MaxFlo. „Naga bragga” to zwiastun jego mixtape’u pt. „Wylot z gniazda”. Krążek ukaże się w ramach inicjatywy MaxFloLab jeszcze w tym roku. Sprawdź szczegóły!

Słuchaczom poznańskiego podziemia dał się poznać już w 2013 r. W marcu tego roku z utworem „Alcaya” pojawił się na „Stopach i werblachChristofera Lucy m.in. wśród takich artystów, jak: Fokus, Rahim, Zeus, Bob One, Buka czy K2. Teraz Drozda zasila szeregi MaxFloLabu.

– Jakkolwiek się to dalej nie potoczy, czuję, że wbijam z czymś nowym, świeżym – komentuje sam zainteresowany. – Przekażę dużo treści, nie wychodząc z formy. Przewiduję dużo gier słownych – zapowiada „Wylot z gniazda”, swój pierwszy mixtape w MaxFloLabie.

Za realizację powyższego wideo odpowiada Marcin Mrowiński. Autorem bitu jest VictorV.

Przypomnijmy, że MaxFloLab to inicjatywa promująca tych mniej znanych, ale wyróżniających się spośród reszty artystów. Wywodzą się z niej chociażby tacy raperzy, jak: K2, Kleszcz czy Bejf. MaxFlo zapewnia im szeroko pojętą promocję. Najlepszym oferuje wydanie krążka „na legalu”. Na decyzję o zaprezentowaniu danego artysty na legalnym rynku fonograficznym mają wpływ przede wszystkim odbiorcy.

– Widzowie MaxFloRecTV udzielają nam informacji zwrotnej poprzez „łapki” w górę lub „łapki” w dół pod klipem danego rekruta. Piszą też komentarze na YouTubie i Facebooku. Wysyłają maile i głosują na swojego faworyta www.MaxFlo.pl w zakładce Lab – mówi Robert Boćwiński, koordynator akcji. – Jeśli można mówić o alternatywie w hip-hopie, to takie jest właśnie MaxFloRec. Najnowsza propozycja na MaxFloRecTV może zaskoczyć naszych stałych odbiorców. MaxFloLab rządzi się jednak innymi prawami. Nie boimy się eksperymentów. Tym razem postawiliśmy na bardzo charakterystycznego reprezentanta nowej szkoły rapu – dodaje.

Rekrutacja do MaxFloLabu nie ma żadnych ram czasowych – swoje utwory zaprezentować można w każdej chwili, pisząc na demo@maxflo.pl lub wysyłając płytę drogą tradycyjną.

Twórczość wszystkich tzw. rekrutów hip-hopu dostępna jest na www.YouTube.com/MaxFloRecTV (kliknij, aby subskrybować: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1) i www.MaxFlo.pl.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

***

Drozda (właśc. Adrian Drozda) – polski raper undergroundowy, rocznik ’93, ur. w Świnoujściu, aktualnie zam. w Poznaniu.

Pierwsze teksty pisze już w 2009 r., ale dopiero cztery lata później dochodzi do wniosku, że to właśnie z muzyką chce związać swoją przyszłość. W 2013 r. wraz z MC Mirasem Gunnerem zakłada RPZK Studio, które tak naprawdę jest jedynie mikrofonem w szafie. W takich warunkach powstaje pierwszy solowy mixtape rapera, „Miszmasz”. W roku 2014 poznaje MC z Konina, Fozzfora. Wspólnie z nim i Mirasem zawiązuje kolektyw, który 2 lata później własnym sumptem wydaje mixtape „Emsilepsja”.

W 2015 r. Drozda prezentuje swój nowy materiał w MaxFlo. Jego „demówka” zwraca uwagę samego Rahima. W MaxFloRec trwają w tym czasie intensywne prace nad albumem producenckim Christofera Lucy. Rahim prezentuje twórczość Drozdy Christoferowi. Ten postanawia zaprosić Drozdę na swój debiut i tak w marcu 2016 r. ukazują się „Stopy i werble” z utworem „Alcaya” Drozdy. Raper pojawia się na jednym krążku m.in. wśród takich artystów, jak: Rahim, Fokus, Zeus, Buka, K2, Bob One, Nerwus czy Bas Tajpan.

Po premierze „Stóp i werbli” MaxFlo postanawia przyjąć Drozdę w poczet rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab. Jeszcze w lipcu 2016 r. na MaxFloRecTV trafia „Naga bragga”. Singiel zwiastuje solowy mixtape Drozdy zatytułowany „Wylot z gniazda”, który w tym samym miejscu pojawić się ma jeszcze w tym samym roku.

Źródło: www.MaxFlo.pl

Informacje zebrał: Robert Boćwiński

Opracował: Kajetan Balcer