Mastodon na jedynym koncercie w Polsce!

Mastodon_Once_More_Round_The_Sun

Trzykrotnie nominowani do Grammy czterej muzyczni wizjonerzy z Atlanty w stanie Georgia, grupa Mastodon, ponownie zawitają do Polski! Jedyny koncert niesamowitego kwartetu w naszym kraju odbędzie się 22 sierpnia w klubie Progresja w Warszawie. Genialni wariaci: Brann Dailor (perkusja, wokal), Brent Hinds (gitara, wokal), Bill Kelliher (gitara, wokal) i Troy Sanders (wokal, gitara basowa, klawisze), wystąpią 22 sierpnia 2016 roku w stołecznej Progresji.   

 

 Bilety w przedsprzedaży kosztują 105 zł, w dniu będą droższe o 15 zł, czyli trzeba będzie za nie zapłacić złotych 120. Mastodon wciąż jest na trasie promującej szósty album studyjny „Once More 'Round The Sun” z 2014 roku (nad brzmieniem czuwał Nick Raskulinecz), który dotarł do szóstego miejsca na „Billboardzie” i 10. w Wielkiej Brytanii oraz przyniósł zespołowi trzecią nominację do Grammy (za piosenkę „High Road”; wcześniej za utwory „Colony Of Birchmen” i „Curl Of The Burl” z albumów, odpowiednio, „Blood Mountain” i „The Hunter”). Aczkolwiek muzycy już pracują nad kompozycjami na album numer siedem. Warto zaznaczyć, że Mastodon cieszy się wielkim uznaniem nie tylko fanów na całym świecie, lecz również licznych renomowanych wykonawców.

 

Słowa podziwu pod adresem kapeli z Atlanty wypowiedzieli między innymi Metallica, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age, CeeLo Green i Feist. Muzyka zespołu pojawiła się również w filmach „Jonah Hex” i „Uniwersytet Potworny” oraz na promocyjnym mixtapie szóstego sezonu przebojowego serialu „Gra o tron” (kompozycja „White Walker”).