Orange Warsaw Festival startuje już w piątek!

attachmentimg2005

Jeden dzień dzieli nas od najważniejszego muzycznego wydarzenia w stolicy. Dwudniowy Orange Warsaw Festival to blisko 25 artystów, kilkadziesiąt tysięcy fanów i ponad 20 godzin muzyki. Zaczynamy w piątek o 15:00!

Sezon festiwalowy startuje, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Teren Wyścigów Konnych na Służewcu za kilkanaście godzin będzie gotowy na przyjęcie największych światowych gwiazd, najlepszych polskich zespołów, ale przede wszystkim tysięcy fanów muzyki.
Najważniejsza jest ONA – Lana Del Rey. Opromieniona sukcesem trzech albumów, wyczekiwana w Polsce przez nie tyle fanów, co wręcz wyznawców, wybrała Orange Warsaw Festival jako jedną z kilku imprez tego lata, na której zaprezentuje materiał z ubiegłorocznej płyty „Honeymoon”. Lana Del Rey pojawi się na głównej scenie festiwalu – Orange Stage w piątek o godzinie 21:00.
Następnego dnia (23:00) w tej samej przestrzeni, choć zaaranżowanej zupełnie inaczej, pojawi się gigant współczesnej elektroniki – Skrillex. Muzyka to jedno – wiemy, że po kalifornijskim producencie możemy spodziewać się przekrojowego setu zahaczającego o wszelkie możliwe gatunki elektroniki, podkręcone tak, by publiczność nie miała chwili odpoczynku, ale równie ważna jest oprawa tego występu. Spodziewajcie się efektów specjalnych, pirotechniki i gigantycznych ekranów.
Do publiczności podobnej Skrillexowi swoją muzykę adresują Die Antwoord. Południowoafrykańskie trio zaledwie klika dni temu wydało nowy materiał, ale nawet bez premierowych kompozycji Ninja i Yolandii swoją energią roznieśliby każdą scenę.
Wydarzeniem będzie pierwszy polski koncert Schoolboy Q. Raper z Los Angeles jest obecnie u szczytu popularności za sprawą znakomitego albumu „Oxymoron” i współpracy m.in. z Kanye Westem czy Kendrickiem Lamarem. Koncert Schoolboy Q zaplanowany jest w sobotę o 21:00.
Tego samego dnia na scenie zobaczymy formację Editors. Brytyjska grupa z powodów zdrowotnych odwołała jesienną trasę po Polsce, będzie to zatem premierowe spotkanie z materiałem z ich ostatniej płyty – „In Dream”. Także z nową płytą zagrają na OWF Skunk Anansie. Skin  z zespołem zobaczymy w piątek o godzinie 19:00 na Orange Stage. Będą przeboje i single z nowej płyty „Anarchytecture”.
Orange Warsaw Festival będzie także testem dla zupełnie nowych albumów. Niecały tydzień przed premierą swojej drugiej płyty na Orange Stage zagra Tom Odell. To jeden z najbardziej oczekiwanych występów tego festiwalu, nie tylko dlatego, że mamy szansę usłyszeć przedpremierowo nowe utwory, ale przede wszystkim dlatego, że Odell jest świetnym muzykiem i wokalistą, ujmującym publiczność swoją sceniczną charyzmą. Z kolei warszawski duet XXANAXX na Służewcu wystąpi kilka godzin po tym, jak w sklepach ukaże się ich druga studyjna płyta zatytułowana „FWRD”. Klaudia i Michał stojący za tym projektem nie mogli wybrać lepszego miejsca na premierowy koncert.
Ponadto na festiwalu wystąpią: MØ, Daughter, Blossoms, Kaliber 44, Ten Typ Mes, Natalia Przybysz, Julia Marcell, Sorry Boys, Marcelina, Mary Komasa i Bovska.
Karnety i bilety jednodniowe dostępne na stronie www.orangewarsawfestival.pl
Karnet 2 dni 399 zł
Karnet 2 dni D (dla osób z niepełnosprawnością) 399 zł
Karnet 2 dni dla dzieci 199 zł
Bilet jednodniowy 3 czerwca 239 zł
Bilet jednodniowy 3 czerwca D (dla osób z niepełnosprawnością) 239 zł
Bilet jednodniowy 3 czerwca dla dzieci 119 zł
Bilet jednodniowy 4 czerwca 239 zł
Bilet jednodniowy 4 czerwca D (dla osób z niepełnosprawnością) 239 zł
Bilet jednodniowy 4 czerwca dla dzieci 119 zł kup
Bilet parkingowy 45 zł tylko na stronie http://altersklep.pl
Co prócz koncertów czeka na Was na Orange Warsaw Festival?
Przez cały festiwal w Trybunie Toru Wyścigów Konnych gdzie posłuchacie setów przygotowanych przez warszawskich dj’ów. O odpowiedną selekcję zadbają: Kuvau, Dj Spox, Mr. Lex, Miko Czajkowski, Double Trouble oraz Seb Skalski.
W ORANGE STREFIE otwieramy ‎Silent Disco, gdzie przyjemność tańca można połączyć z pożytecznym działaniem.  Za każdą minutę tańca Fundacja Orange przekaże złotówkę na naukę programowania i druku 3D dla dzieci z małych miejscowości. Dla najbardziej roztańczonych czekają karnety na Open’er Festival powered by Orange.
Na zmęczonych tańcem lub po prostu szukających odrobiny wytchnienia między koncertami czekać będzie strefa relaksu z leżakami. A może wolicie odpoczywać na piasku? Nadwiślańska plaża w samym sercu festiwalowego żaru pojawia się na Służewcu przy udziale Miasta Stołecznego Warszawa i Dzielnicy Wisła.
Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do specjalnej strefy czynnej od 15:00 do 24:00. To tu animatorki przy pomocy specjalnych szablonów oraz czarodziejskich pisaków stworzą niezapomnianie wzory tatuaży, a na buziach dzieci namalują niesamowite wzory. Mniejsze dzieci będą mieć do dyspozycji basen z kulkami, klocki lego, różne zabawki dostosowane do wieku. Na starszych czekać będą kolorowanki i zabawki XXL czyli duże tekturowe budowle. Nad zabawami w strefie czuwać będą doświadczeni animatorzy. Rodzicom przypominamy, iż w trosce o słuch najmłodszych fanów sugerujemy zabrać dla nich słuchawki ochronne. Jeśli zapomnicie – możecie je kupić w sklepie Orange Warsaw Festival. Podobnie jak gadżety związane z tegoroczną edycją festiwalu czy koszulki występujących artystów.
 attachmentimg2007