Osada Vida – zobacz fragmenty koncertu oraz wywiad!

photo by Rafal Paluszek

photo by Rafal Paluszek

W piątek, 24 kwietnia w katowickim 2B3 Studio odbył się wyjątkowy koncert zespołu Osada Vida. To właśnie tam zespół po raz pierwszy zagrał z udziałem kwartetu smyczkowego, który brał udział podczas nagrywania ich ostatniej płyty „The After-Effect”. Dzięki bardzo ciekawym aranżacjom nowe, ale również i starsze utwory zagrane tego wieczoru, nabrały zupełnie innego wymiaru.

Telewizja TVS zarejestrowała fragmenty koncertu oraz rozmowę z muzykami Osada Vida. Zapraszamy do obejrzenia materiału pod TYM linkiem.
A już wkrótce Osada Vida będzie jednym w wykonawców podczas Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition. Festiwal odbędzie się 27 czerwca w katowickim Spodku. Zapraszamy!
Osada Vida to współczesne spojrzenie na rockową muzykę. Czerpiąc z klasyki gatunku, wychodzą równocześnie krok w przód, zaskakując świeżością, brzmieniem i umiejętnościami. Niebanalne kompozycje, podsycone nowoczesnym podejściem w połączeniu z klimatem powodują, że autentyczna radość grania udziela się nie tylko na scenie, ale również słuchaczom!” W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009) oraz „Particles” (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu – utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Nowy studyjny album „The After-Effect” ukazał się w Polsce 3 listopada!
Osada Vida – aktualny skład:
Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – gitara basowa
Janek Mitoraj – gitary
Rafał „r6” Paluszek – klawisze
Marek Romanowski – perkusja
Osada Vida – strony oficjalne:
www.facebook.com/osadavida