Lukas Graham podbija Wielką Brytanię! Piosenka 7 Years #1 na brytyjskiej liście singli

lukas-graham-extralarge_1453908568737

Podbili ojczystą Danię, narobili potężnego zamieszania w całej Skandynawii oraz w Ameryce. Również w Polsce. Duński zespół Lukas Graham właśnie szturmuje Wielką Brytanię. Jego singlowy przebój „7 Years” wskoczył na pierwsze miejsce listy singli. Utwór pochodzi z płyty „Lukas Graham”, która ukaże się w Polsce 25 marca.

image001

Piękna, nostalgiczna piosenka, którą napisali lider zespołu, Lukas Graham Forchhammer, Stefan Forrest i Morten Ristorp, a wyprodukowali Future Animals (czyli wspomniani Forrest i Ristorp) i Pilo, awansowała na pozycję pierwszą z miejsca szóstego, będąc dopiero trzeci tydzień w zestawieniu. Z topu strąciła piosenkę Zayna Malika, do niedawna znanego z boysbandu One Direction. Duńczykom nie dali także rady Rihanna i Shawn Mendes. Utwór uzyskał już na Wyspach status srebrnego singla za łączną sprzedaż ponad 200 tys. egzemplarzy.

Szczyt brytyjskiego zestawienia singli to kolejna pozycja na bardzo już pokaźnej liście sukcesów duńskiego zespołu, który oprócz wokalisty tworzą także jego kumple od czasów dzieciństwa: Mark „Lovestick” Falgren (perkusja), Magnús „Magnúm” Larsson (gitara basowa) i Kasper Daugaard (klawisze). Utwór „7 Years” Lukas Graham był już najchętniej odtwarzaną piosenką w Spotify, iTunes, w USA i Europie. Była też najchętniej udostępnianym utworem przez fanów, co znalazło odbicie w amerykańskim notowaniu Billboard + Twitter Emerging Artists (Trending 140; tworzona na podstawie wymienienia w tweetach).

Piosenka „7 Years” świetnie poradziła sobie na radiowych play listach w USA oraz na liście najpopularniejszych kompozycji w aplikacji Shazam. Shazam typuje, że zespół Lukas Graham w 2016 roku ma szansę wspiąć się na szczyty popularności.

Utwór był też na wysokim drugim miejscu UK Spotify Viral Chart, czyli listy przygotowanej w oparciu o ilość udostępnień kompozycji przez brytyjskich użytkowników serwisu Spotify. W ojczyźnie muzyków piosenka okupowała pierwsze miejsce duńskiego notowania singli przez 15 tygodni.

Do piosenki „7 Years” powstał teledysk, którego autorem jest uznany dokumentalista, nagradzany na festiwalu Sundance, rezydujący w Nowym Jorku René Sascha Johannsen. Zdjęcia realizowano w kopenhaskiej dzielnicy Christiania, z której wywodzą się muzycy Lukas Graham, a także w Los Angeles. Klip można zobaczyć poniżej

Piosenka „7 Years” znajdzie się na imiennym albumie Lukas Graham, który ukaże się w Polsce 25 marca. Jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw popowych na świecie.

 

Tracklista płyty „Lukas Graham”:

 

1.         7 Years

2.         Take The World By Storm

3.         Mama Said

4.         Happy Home

5.         Drunk In The Morning

6.         Better Than Yourself

7.         Don’t You Worry 'Bout Me

8.         What Happened To Perfect

9.         Strip No More

10.       You’re Not There

11.       Funeral