NOCHE DE TANGO – noc z tangiem argentyńskim i polskim w Starym Klasztorze!

foto: fotorobertsawicki@gmail.com

foto: fotorobertsawicki@gmail.com

 

Ethno Jazz Festival zaprasza 24 stycznia na koncert najpiękniejszych tang w wykonaniu Magdaleny Lechowskiej, której towarzyszyć będzie Trio Tanguedia. 

Koncert połączony będzie z taneczną milongą.

Połączyła ich wspólna pasja i zamiłowanie do tanga. Trio Tangowe „Tanguedia” to niezwykłe połączenie lirycznej gry na skrzypcach, rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa tria została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. Jej pasją od zawsze była i jest muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień, było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło to ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, tangiem oraz całą kulturą iberoamerykańską.

W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii „Tango Argentino” autorstwa S. Markowskiego.

Obecnie to jedyna polska wokalistka śpiewająca argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka i wykorzystująca stylistykę południowoamerykańską do interpretacji polskich tang.

Wiesław Ochwat to akordeonista z wykształcenia. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

Stanisław Słowiński to skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Od piątego roku życia gra na skrzypcach, w późniejszych latach również na perkusji, instrumentach klawiszowych, dętych. W latach 2010-2012 student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec dr hab. Roberta Kabary. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość, która sprawdza się w repertuarze tangowym.

Niesamowicie silny przekaz emocjonalny tria „Tanguedia” sprawia, że słuchacze przenoszą się do nadmorskiej portowej tawerny Buenos Aires a tancerze czują kołysanie prawdziwego Tanga Argentyńskiego.

W repertuarze można znaleźć najbardziej popularne tanga argentyńskie jak „Volver”, „Vuelvo al Sur”, „Caminito”, „La Cumparsita” oraz przepiękne tanga polskie takie jak  „Ostatnia Niedziela”, „Chryzantemy złociste”, „Tango Notturno” i „Już Nigdy”

24.01.16 godz.19.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

NOCHE DE TANGO

Magdalena Lechowska & Trio Tanguedia

bilety: 25 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje bilety@o2.pl, 30 zł w punktach sprzedaży i przed występem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.plwww.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl