Cochise – ostatnia filmowa odsłona nowej płyty

OKLADKA_FRONT_CMYK
Do sieci trafił właśnie czwarty i zarazem ostatni teledysk promujący najnowszy album zespołu Cochise „The sun also rises for unicorns”. Obrazek nakręcony do utworu „Perfect place to Die” można obejrzeć poniżej

„To dość nietypowy numer Cochise. Długo musieliśmy nad nim pracować zanim przybrał taką, w sumie prostą, formę. W warstwie tekstowej jest bardzo pesymistycznie i mrocznie. Mroczny jest także teledysk. Podobnie jak przy dwóch innych klipach z ‘The Sun Also Rises utworze” For Unicorns’ nad ‘Perfect place to Die’ pracowała Laura Kielar. Doskonale oddała to, o co chodzi w tym” – mówi Wojciech Napora, gitarzysta Cochise.
„Czasami niszczymy to, co kochamy i kochamy to co niszczymy. Kiedyś ktoś mądry powiedział: 'Zdarza się, że ludzie wokół nas nie rozumieją drogi, którą idziemy. Nie muszą jej rozumieć bo to nie jest ich droga'. I o tym właśnie jest 'Perfect Place to Die” – tłumaczy przesłanie utworu wokalista zespołu, Paweł Małaszyński.
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz krążek „118” z 2014 roku. Najnowsza płyta „The Sun Also Rises For Unicorns” ukazała się 2 października 2015. Materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu „Rolling Tapes”, a wokale dograno w białostockim studiu „Nagrywatornia”. Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: „…jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych”. Muzycznie album „The sun also rises for unicorns” jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. „Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise” – mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.
Cochise – skład:
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Czarek Mielko – perkusja
Cochise – strona oficjalna: