suchy-majk debiutuje albumem „SZTUKA MÓWIENIA”

Pierwszy oficjalny album suchego-majka ukazał się 30 czerwca 2023 w wytwórni MaxFloRec.
suchy-majk to nowy reprezentant MaxFloRec, który oficjalnie szeregi wydawnictwa zasilił w tym roku. Choć nie jest postacią zupełnie nową na scenie i dał się już poznać przez wieloletnią aktywność w podziemiu, to właśnie teraz ukazuje się jego debiutancki album „SZTUKA MÓWIENIA”.

Projekt powstawał na przełomie kilku lat, co miało wpływ na jego niejednolity charakter i zróżnicowany klimat utworów. Nic na „SZTUCE MÓWIENIA” nie jest takie samo i nie brzmi tak samo, poza jednym wspólnym mianownikiem łączącym wszystkie 18 utworów – stylówką suchego-majka. Na płycie eksperymentalne, typowo nowoszkolne numery przeplatają się z klasycznym brzmieniem.

Tak o krążku opowiada sam autor:

Oprócz ogromnego zadowolenia czuję niezwykłą dumę z tego, że mogę Wam przestawić coś, co jako legalny debiut jest jednocześnie bardzo UNDERGROUNDOWE, szczere i przede wszystkim moje. Nieskażone ramami trendów i mody, co w dobie świata virali staje się coraz rzadszym zjawiskiem.
Barwność tej płyty zobrazowała pięknym projektem okładki gdańska artystka Olga Żołnowska, znana jako mitte.00. Strona wizualna płyty idealnie wpasowała się w treść SZTUKI MÓWIENIA i przez to, co przedstawia, nadaje jej wieloznaczności i symboliki, której bezpośrednią interpretację pozostawiam Wam – słuchaczom.

Przez to, jak długo powstawała ta płyta, mogę śmiało powiedzieć, że to najbardziej dopracowany przeze mnie materiał i zdecydowanie taki, który w swojej formie i treści doskonale opisuje okres mojego życia, w którym powstawał. Ten album to nie zlepek numerów – to zbiór dni, opis uczuć, przemyśleń i komentarz tego, co działo się wokół mnie. Bezkompromisowo. Prócz poszukiwania innych form wyrazu w mojej muzyce, starałem się dopracować umiejętności wokalne, co, mam nadzieję, nie umknie Waszej uwadze i będzie pewnym smaczkiem dla tych, którzy są ze mną od początku tej przygody.


Na projekt „SZTUKA MÓWIENIA” składa się łącznie 18 utworów. Co ważne, sam album został wydany w dwóch wersjach, fizycznej i cyfrowej, różniącej się zawartością! Tracklisty obu tych wersji liczą 15 utwórów i zawierają po trzy utwory, których nie znajdziemy na drugiej z wersji. Album promowały single: „1993″; „Flow”; „Słowa”; „Back to 90’s”; „Miałem tego nie nagrywać” oraz „Myśli 4″.

O część muzyczną zadbali tacy producenci jak: Bodhi, Gibbs, KPSN, Winyla Trzaski, Ape One, Isekai czy Jarxx. Scratche do jednego z utworóww dodał też DJ CUT-A-HEAD. Jedynym featem, jaki pojawia się na albumie jest gościnna zwrotka Ywisa w utworze „Czy warto”.
 
Album w serwisach cyfrowych:
https://e-muzyka.ffm.to/suchy-majksztukamowienia
 
TRACKLISTA:Myśli4 (prod. Gibbs)1993 (prod. Benzo808)Back to 90’s (prod. KPSN)Tyle dałbymW nowych butach (prod. Urulya)Bity grają w tle (prod. Ape One)
* tylko w wersji cyfrowej albumuCzy warto feat. Ywis (prod. Ape One)Słowa (prod. Bodhi)NASA (prod. Bodhi)
*tylko w wersji cyfrowej albumuWyżej (prod. Symer)
*tylko w wersji cyfrowej albumuMiałem tego nie nagrywać (prod. RilBeats)Walczę ze światem (prod. RilBeats)Dialog (prod. Isekai)Nic więcej (prod Orwot Productions)Flow (prod. Bodhi)

suchy-majk „SZTUKA MÓWIENIA” – premiera albumu już 30 czerwca!

Album suchego-majka „SZTUKA MÓWIENIA” swoją premierę będzie miał w najbliższy piątek. Do tego czasu w MaxFloSklepie można składa jeszcze zamówienia na fizyczne wydanie albumu: 
https://maxflosklep.pl/suchy_majk/SZTUKA_MOWIENIA

Warto dodać, że wersja fizyczna krążka będzie różnić się zawartością od tej dostępnej w streamingu i zawierać będzie aż 3 utwory, które niedostępne będą nigdzie indziej! Dodatkowo album dostępny jest WYŁĄCZNIE na MaxFloSklep.pl.