Melanie Martinez prezentuje „VOID”. Koncert w Warszawie 22 listopada 2023 roku 

Alt-popowa sensacja, Melanie Martinez, podzieliła się teledyskiem do singla „VOID”Reżyserką, pomysłodawczynią i projektantką kostiumów była sama Martinez.
 
Z okazji premiery klip co godzinę był prezentowany w MTV Live, MTVU i MTV Biggest Pop, a także został wyświetlony na billboardach na Times Square w Nowym Jorku.
 
– To pierwsza piosenka, którą w pełni sama wyprodukowałam – mówi Melanie Martinez. – Pamiętam, jak wykrzykiwałam ten refren, płacząc. Czułam, jakby wielki ciężar spadł mi z serca. Ciężar mojego niepokoju, ciężar mojego mózgu. Pustka. Ciemne miejsce, w którym zostajesz sam na sam z własnymi myślami i introspekcją, aby znaleźć w sobie światło.
 
Singiel „VOID” pochodzi z nowego, przebojowego albumu Martinez „PORTALS”, który w poszerzonej cyfrowej wersji deluxe (zawierającej trzy dodatkowe utwory) można znaleźć tutaj.

Zobacz na YT

Płyta zdobyła najwyższą pozycję na liście Billboardu w dotychczasowej karierze Melanie, docierając do 2. miejsca ze ekwiwalentem sprzedaży na poziomie 142 tysięcy egzemplarzy. To także trzeci album artystki w top 10 notowania Billboard 200.
 
Album „PORTALS” zadebiutował na szczycie list „Current Alternative Albums,” „Current Pop Albums,” „Top Album Sales,” „Current Album Sales,” „Internet Albums,” „Digital Albums,” i „Top Alternative/Rock Albums”. Płyta zadebiutowała również na 2. miejscu zestawienia „Top Vinyl Albums„. gdyby tego było mało, „PORTALS” znalazł się na 1. miejscu w Australii i Nowej Zelandii, 2. w Wielkiej Brytanii, 3. w Kanadzie i Irlandii oraz w top 10 list sprzedaży w Niemczech, Holandii, Belgii i Hiszpanii.
 
Z płyty „PORTALS” pochodzi też przebojowy singiel „DEATH„, który był pierwszym w dorobku Martinez, który zadebiutował w Hot 100 Billboardu. Piosence towarzyszy filmowy teledysk, który Melanie sama wyreżyserowała, wymyśliła i do którego zaprojektowała kostiumy. Wideo, które znalazło się na najwyższej pozycji Top Music Videos na YouTube, ma już 23 miliony odsłon.
 
Singiel „DEATH” wcześniej był zapowiadany serią nieziemskich klipów, ujawniających odrodzenie postaci „Cry Baby”, które zgromadziły 115 milionów odsłon w mediach społecznościowych. Piosenka i towarzysząca jej wizualizacja zyskała uznanie mediów, w tym Billboardu, gdzie napisano: „Awangardowa, popowa artystka tworzy śmiałe, bogate światy z każdym swoim projektem. Podczas gdy dramatyczny pięciominutowy utwór można powiązać z jej artystycznym przebudzeniem, kinetyczna perkusja i elektroniczne elementy sprawią, że słuchacze również poczują się odrodzeni„.
 
W ramach premiery albumu „PORTALS” Melanie Martinez odbywa trasę koncertową, która 22 listopada zawita do Polski, a artystka wystąpi na COS Torwar w Warszawie.

Słuchaj albumu „PORTALS”