CKay – król afrobeats – wydał nowy singiel”nwayi” to piękna historia o miłości

CKay, czołowy przedstawiciel nurtu Emo-Afrobeats, pozostając wierny swojemu brzmieniu, wraca z nowym utworem zatytułowanym „nwayi”. Singiel stanowi kolejne ujęcie tematów pożądania i zauroczenia, czyli kluczowych wątków w muzyce artysty. Miłosna piosenka, druga wydana w tym roku, zwiastuje nadchodzący album „Sad Romance Deluxe”, którego premiera zaplanowana jest na 16 czerwca 2023.

Słuchaj „nwayi”


 
We wrześniu 2022 roku CKay wydał debiutancki album, „Sad Romance”, który zebrał ponad 380 milionów streamów. W 2023 roku światło dzienne ujrzał energiczny zestaw „Sad Romance Remix Pack”, a następnie singiel „HALLELUJAH”, w którym gościnnie pojawił się nigeryjski supergwiazdor, Blaqbonez.
 
„nwayi” to drugi utwór CKaya z nadchodzącego wydawnictwa „Sad Romance Deluxe”. W wyprodukowanym przez wokalistę i BMH utworze, gwiazdor wyznaje swoją dozgonną miłość i zapewnia, że nie może żyć bez swojej partnerki.
 
Oficjalny teledysk do piosenki „nwayi” został nakręcony w Lagos w Nigerii, a za jego reżyserię odpowiada Ahmed Mosh. Klip przedstawia porywającą, iście szekspirowską historię z udziałem CKaya i jego ukochanej. Miłosna historia przedstawiona w wideo za pomocą romantycznych scen w powozie na plaży, idealnie koresponduje z poetyckimi tekstami artysty. Wszystko jednak kończy się zwrotem akcji.
 
CKay, który przygotowuje się do premiery „Sad Romance Deluxe”, jednocześnie szykuje się do serii koncertów, które odbędą się m.in. na festiwalach w Finlandii, Niemczech, Francji i w ojczyźnie gwiazdora, Nigerii.
  
Chukwuka Ekweani, lepiej znany jako CKay, to wschodząca gwiazda coraz prężniej działającej sceny Afrobeats. Wszechstronnie utalentowany artysta, który zajmuje się zarówno produkcją, wykonywaniem muzyki jak i pisaniem piosenek, swoją twórczość określa mianem Emo-Afrobeatu. Sławę i rozgłos zdobył za sprawą singla „love nwantiti”.
 
Nigeryjski wokalista, autor tekstów i producent oryginalnie wydał „love nwantiti” jeszcze w 2019 roku w ramach  debiutanckiej EP-ki „CKay The First”. W 2021 roku CKay został najczęściej streamowanym artystą roku i stał się pierwszym afrykańskim wykonawcą, którego dwa utwory jednocześnie znalazły się w top 30 listy Global Spotify. „love nwantiti” pokrył się co najmniej platyną w pięciu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Indiach. Ponadto, dzięki piosence CKay został pierwszym afrykańskim artystą od 50 lat, który przez 4 tygodnie z rzędu utrzymywał się w pierwszej piątce brytyjskiej listy przebojów.
 
CKay sukcesywnie zdobywa popularność na globalną skalę, osiągając takie sukcesy, jak „najczęściej shazamowana piosenka na świecie”. Jego kolejny, rozpoznawalny na całym świecie singiel „Emiliana” podążył tym samym śladem, zdobywając kolejne pozycje na światowych listach przebojów, a obecnie ma prawie 100 milionów streamów. Utwór dotarł też na 1. miejsce zestawienia UK Afrobeats Chart oraz na 2. pozycję na Shazam Top 200 (Afrobeats), a ponadto znalazł się szczycie Apple Music w sześciu krajach.
 
Debiutancki album CKay „Sad Romance” został wydany w zeszłym roku i od tego czasu zdobył ponad 380 milionów streamów na całym świecie. Z ponad 3,5 miliardami streamów na koncie i nową muzyką zaplanowaną na 2023 rok, CKay jest na najlepszej drodze, by kontynuować podbój świata.

Słuchaj CKaya