KWARANTANNIK debiutuje albumem „Taśma matka”

Zespół Kwarantannik to eksperymentalny hip-hop ocierający się o nostalgiczne brzmienia pop-elektro-rockowe. W jego tekstach można odnaleźć odniesienia do kina, popkultury, teatru i literatury.
10 piosenek na debiutanckiej płycie Kwarantannika „Taśma Matka” opowiada o niespełnionych marzeniach, poszukiwaniu prawdziwych uczuć czy też koszmarnej – choć często pociągającej – fascynacji alkoholem i narkotykami. Jednocześnie album jest pochwałą codzienności, pochwałą życia i piękna, które można odnaleźć po prostu wszędzie.
 
Teksty zespołu są słodko-gorzką opowieścią o życiu w Polsce. Na płycie znalazł się też ukłon w stronę wolnej Ukrainy – cover piosenki „Szampańskie Oczy” zespołu Skriabin, którego tragicznie zmarły wokalista Andrij Kuźmenko był przyjacielem Polski i bohaterem Ukrainy.
 
Kwarantannik powstał 7 lat temu, jako naturalna konsekwencja udanego koncertu charytatywnego zorganizowanego w prywatnym mieszkaniu, na wzór podobnych imprez organizowanych w Ukrainie i nazywanych kwartyrnikami. Stąd pierwsza nazwa grupy (Kwartyrnik), przez którą przewinęło się wówczas wiele osób. Po tamtym okresie w kapeli pozostało dwóch muzyków – Bartollo (Bartosz Andrejuk, rap i śpiew) oraz Zajo (Leszek Zając, bas i śpiew), którzy do współpracy zaprosili producenta tj/foja (bity i śpiew).
 
Prace nad albumem „Taśma Matka” wystartowały w chwili wybuchu pandemii, a zespół zmienił wtedy nazwę na Kwarantannik. Album ukazał się 28 kwietnia 2023.
 
Album w serwisach cyfrowych:
https://e-muzyka.ffm.to/kwarantanniktasmamatka
 
Album dostępny w sprzedaży na empik.com:
https://www.empik.com/tasma-matka-kwarantannik,p1361583957,muzyka-p