Paramore o wyczerpującym 24-godzinnym cyklu informacyjnym.
Nowy singiel „The News”

Posłuchaj 'The News’
Po wysłaniu fanom fragmentów utworu na płytach CD oraz ujawnianiu im „na privie” urywków tekstu, Paramore przedstawiają „The News” – drugi singiel z wyczekiwanego, szóstego studyjnego albumu kapeli „This is Why” (premiera 10 lutego 2023 roku nakładem Atlantic Records). Towarzyszący piosence teledysk, inspirowany ulubionymi horrorami i thrillerami zespołu, został nakręcony w ich rodzinnym mieście Nashville, w stanie Tennessee. Za reżyserię odpowiadają Mike Kluge i Matthew DeLisi. Jeden z najbardziej zniewalających i energicznych utworów Paramore, „The News”, stawia na pierwszym planie dynamiczną chemię perkusisty Zaca Farro i gitarzysty Taylora Yorka. Tekst Hayley Williams opowiada o bezradności i niepokoju, które wynikają z pragnieniem bycia poinformowanym i zaangażowanym w bieżące wydarzenia, w połączeniu z emocjonalnym przytłoczeniem przez 24-godzinny cykl informacyjny. – „The News” to jedna z tych piosenek, które powstały dość szybko i od początku były ekscytujące – opowiada Hayley Williams. – Czuję, że jest to szczęśliwy środek pomiędzy klasycznym gniewem Paramore i wniesieniem pewnych wpływów, które zawsze mieliśmy, a których nigdy nie wykorzystywaliśmy. Obserwowanie Zaca grającego na perkusji w tym utworze to jedno z moich ulubionych wspomnień ze studia. Jeśli chodzi o słowa, to mówią same za siebie. 24-godzinny cykl wiadomości jest po prostu niemożliwy do ogarnięcia. Czuję się winna, gdy się wyłączam, by chronić higienę swojego umysłu. Powszechną reakcją, lub brakiem reakcji, wydaje się być „rozdwojenie jaźni”. Nikt z nas nie jest niewinny a jednocześnie kto może nas winić?

Zobacz na YT

Nagrodzone Grammy trio ujawniło plany dotyczące nowego albumu we wrześniu wraz z wydaniem tytułowego utworu, „This Is Why„, który wspina się na listy przebojów w alternatywnych rozgłośniach radiowych na całym świecie. Piosenka była również okazją do debiutu zespołu w programie „Tonight Show Starring Jimmy Fallon”
 
Wiosną 2023 roku Paramore wyrusza w światową trasę koncertową wspierającą album „This is Why”. Tournée rozpocznie się w marcu w Ameryce Południowej, następnie w kwietniu przeniesie się do Wielkiej Brytanii, a w maju do Ameryki Północnej.
 
Część zysku ze sprzedaży biletów zostanie przekazana organizacjom działającym w obszarach istotnego wsparcia społeczności, w tym Support & Feed.
 
Kiedy Paramore ujawnili w styczniu 2022 roku, że znów nagrywają, reakcja fanów muzyki na całym świecie była natychmiastowa i entuzjastyczna. Od ostatniego, nagrodzonego Grammy, multiplatynowego albumu „After Laughter” Hayley Williams wydała dwa bardzo dobrze przyjęte, solowe albumy, a Paramore stali się bardziej popularni niż kiedykolwiek.
 
W ciągu ostatnich kilku lat wpływy i popularność Paramore wzrosły, ponieważ era streamingu organicznie doprowadziła ich do pozycji jednego z największych zespołów rockowych na świecie. Kapela, którą założyli nastolatkowie z Tennessee, w ciągu 20 lat wyrosła z młodzieńczych outsiderów na prawdziwe ikony popkultury, przenikając muzyczny krajobraz i inspirując kolejne pokolenia.

Pre-Save albumu „This Is Why”