Gorillaz powracają z nowym singlem
Utwór „Skinny Ape” to kolejna zapowiedź nadchodzącej płyty zespołu

Posłuchaj „Skinny Ape”
Gorillaz zrewolucjonizują pojęcie muzycznego show, przekształcając ulice Nowego Jorku Londynu w sceny, gdzie wykonają najnowszy utwór „Skinny Ape”. Przełomowe, immersyjne i jedyne w swoim rodzaju występy odbędą się 17 grudnia na Times Square (o godzinie 20:30 naszego czasu) oraz dzień później na Piccadilly Circus (o godzinie 15:00 naszego czasu). Gorillaz, czyli Murdoc, 2D, Noodle i Russel, będą dosłownie górować nad zgromadzonymi fanami, grając w dwóch najbardziej kultowych miejscach na Ziemi.Wyreżyserowane przez artystę i współtwórcę Gorillaz – Jamiego Hewletta oraz nominowanego do nagrody Emmy reżysera Fx Goby’ego spektakle „Skinny Ape” zostały stworzone przez Nexus Studios z wykorzystaniem Google’s ARCore Geospatial API. Dzięki technologii AR (rzeczywistość poszerzona) publiczna przestrzeń została połączona z kulturowym doświadczeniem, prezentując „Skinny Ape” i samych Gorillaz, jakich świat nie widział.Do wszystkich naszych fanów. Przygotujcie się na największe przejęcie Times Square od czasu, gdy ten inny goryl rozwalił to miejsce. W zasadzie to większe, bo nas jest czterech. Dzięki technikom z Google stworzyliśmy teledyskowe wydarzenie stulecia. Załóżcie więc swoje różowe stroje i przyjdźcie zobaczyć Gorillaz, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście. Przyszłość jest blisko!  –  powiedział osławiony basista kapeli, Murdoc Niccals.

Zobacz na YT

„Skinny Ape” jest czwartym singlem z nadchodzącego nowego albumu Gorillaz „Cracker Island” i już stał się faworytem fanów, odkąd miał swój debiut podczas trasy koncertowej 2022 World Tour. Ósma płyta w dyskografii Gorillaz ukaże się 24 lutego. To energetyczny, żywiołowy, przekraczający granice gatunków zbiór 10 utworów, w których gościnnie pojawiają się współpracownicy z najwyższej półki: Stevie Nicks, Adeleye Omotayo, Thundercat, Tame Impala, Bad Bunny i Bootie Brown oraz Beck. Nagrywany w Londynie i Los Angeles na początku tego roku materiał został wyprodukowany przez ośmiokrotnie nagrodzonego Grammy producenta / multiinstrumentalistę / autora piosenek, niezwykłego Grega Kurstina, a także Gorillaz i Remiego Kabakę Jr.

W realizacji tego niezwykłego immersyjnego projektu udział biorą także domy mediowe OUTFRONT i Ocean Outdoor, które pomogły połączyć fizyczny i wirtualny świat. Z siedzibami w sercu Nowego Jorku i Londynu stanowią idealny portal do pokazania teledysku przyszłości.

Posłuchaj najważniejszych utworów Gorillaz na jednej playliście