Maanam „Nocny Patrol” – edycja jubileuszowa albumu z okazji 40lecia wydania już dostępna

W 2023 roku mija 40 lat od ukazania się albumu „NOCNY PATROL”.  
Z tej okazji, na rynku pojawiło się wyjątkowe wydanie tego tytułu.  
Do albumu wytłoczonego na czerwonym winylu dołączony jest kalendarz ścienny na 2023 rok ze zdjęciami Kory autorstwa Tadeusza Rolke.

ZAMÓW WYDANIE SPECJALNE 

Kamil Sipowicz o znaczeniu płyty Nocny Patrol:
Blisko 40 lat temu, w listopadzie 1983 roku pojawił się na polskim rynku NOCNY PATROL zespołu Maanam, bez wątpienia jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. 
1983 rok to środek stanu wojennego w Polsce. Ogólna apatia po siłowym zdławieniu solidarnościowej rewolucji. NOCNY PATROL to znakomity opis tamtych czasów. Z jednej strony Zdrada, Polskie ulice i tytułowy Nocny Patrol. Milicyjne patrole, walki uliczne, ludzie w więzieniach i odosobnieniach, rozbite rodziny, przygnębienie i „no future”. Z drugiej zaś strony nadzieja, która Polaków nigdy nie opuszczała. Nieśmiertelny Krakowski spleen stał się wówczas – i jest do dziś – hymnem wiary w moc światła, które przedziera się przez chmury i „świeci pilotom w oczy”. Do tego symboliczna Eksplozja i dwubiegunowe Raz dwa, raz dwa.
Na okładce NOCNEGO PATROLU Kora przedstawiona na zdjęciu autorstwa legendy polskiej fotografii, Tadeusza Rolkego. Sesja fotograficzna odbyła się w pracowni nieżyjącego już malarza, Edwarda Dwurnika. Krótko po premierze płyty ukazał się kalendarz na 1985 rok ze zdjęciami Kory ze wspomnianej sesji. Dzisiaj dołączmy do jubileuszowego wydania NOCNEGO PATROLU nową odsłonę legendarnego „Kalendarza Rolkego” z intrygującą, nieziemsko piękną Korą na każdy miesiąc nowego roku.