Joel Corry i Tom Grennan łączą siły. Nowy festiwalowy hymn „Lionheart (Fearless)”

Po wakacjach wypełnionych występami na koncertach i festiwalach, w tym wyprzedanej rezydencji na Ibizie i w Las Vegas, nominowany do nagrody BRIT DJ i producent Joel Corry przedstawia nowy singiel „Lionheart (Fearless)„. Utwór powstał we współpracy z nominowanym do BRIT i Ivor Novello wokalistą, Tomem Grennanem.

Zobacz na YT

Piosenka powstała podczas kilku sesji, które Corry i Grennan odbyli pod koniec 2021 roku. „Lionheart (Fearless)” to pełen empatii, porywający taneczny utwór, łączący imponującą produkcję Joela z fantastycznym głosem Toma.

– Jestem podekscytowany współpracą z moim kumplem, Tomem Grennanem – przyznał Joel. – Tom jest niesamowitym artystą, w szczytowej formie. Ta piosenka to nowy kierunek dla mnie i ewolucja mojego brzmienia. Chciałem stworzyć hymn na główne sceny festiwali. Nie mogę się doczekać, aby wykonywać go z Tomem na całym świecie.

– „Lionheart” to wezwanie do broni – kontynuuje Tom. – Ludzie żyją teraz w niepewnych czasach, a ta piosenka jest o znalezieniu siły, by walczyć w obliczu przeciwności. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie mieli taką samą frajdę słuchając ten singiel, co Joel i ja, tworząc go.

„Lionheart (Fearless)” to następca przebojów „HISTORY” (pierwszej w współpracy Joela z Becky Hill i jego siódmego singla w UK Top 20) oraz „Not Over Yet” (singla Toma i KSI, który spędził 7 tygodni w top 10 brytyjskiej listy przebojów, docierając do 4. pozycji). Grennan niedawno ogłosił nową trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, a na początek 2023 roku zaplanował premierę swojego trzeciego studyjnego albumu, „What Ifs & Maybes”.

Posłuchaj 'Lionheart (Fearless)’
Joel Corry 

Z pięcioma platynowymi płytami na Wyspach, pięcioma nominacjami do BRIT i ponad dekadą klubowych występów na całym świecie, Joel Corry jest jednym z najbardziej uznanych twórców na scenie tanecznej. Przełomem był dla niego singiel „Sorry” z 2019 roku – przeróbka klasyka UK Garage – Monsty Boya. Piosenka spędziła 10 tygodni w top 10 brytyjskiej listy przebojów, docierając na 6. miejsce zestawienia. Numer pobił też dzienny rekord Shazama, zdobywając 41 tysięcy tagów w ciągu 24 godzin. Od tego czasu Corry współpracował z takimi gwiazdami, jak David Guetta, Jax Jones, Charli XCX i Saweetie, a także wylansował brytyjski, taneczny hymn 2020 roku „Head & Heart” feat. MNEK. W 2021 roku odbył wyprzedaną trasę po USA i Wielkiej Brytanii, wystąpił na MTV Europe Music Awards na Węgrzech i zadebiutował z rezydencją na Ibiza Rocks, gdzie ostatecznie pojawił się dwa lata z rzędu. Niedawno odbył serię koncertów w Las Vegas, a także wystąpił na festiwalach Benicassim, Tomorrowland czy Creamfields.

 Tom Grennan 

Rok 2022 bez wątpienia był dla Toma Grennana przełomowy. Nominowany do nagrody BRIT i Ivor Novello gwiazdor ma już na swoim koncie cztery single w Top 10 na liście przebojów w Wielkiej Brytanii. Wokalista może też pochwalić się czterema utworami w Top 100 najczęściej odtwarzanych piosenek roku, w tym dwoma platynowymi hymnami – „Little Bit Of Love” i „By Your Side”, które pochodzą z jego przełomowego albumu „Evering Road„, który dotarł na szczyt listy sprzedaży w UK.
 
W sierpniu Tom ponownie trafił do top 10 na brytyjskiej liście singli, tym razem z KSI i ich wspólnym hitem „Not Over Yet”. Jednocześnie Grennan awansował do roli headlinera festiwali, występując chociażby przed 30-tysięcznym tłumem na Godiva Festival. Brytyjski artysta wyprzedał też trasy w Ameryce Północnej i Australii, jak również spełnił marzenie z dzieciństwa, dołączając do reprezentacji Anglii w piłce nożnej podczas imprezy Soccer Aid 2022, gdzie za swój występ został uznanynajlepszym zawodnikiem meczu (Player of the Match).
 
Pełen kreatywności i wielkich ambicji Tom Grennan wkracza teraz w nowy, ekscytujący rozdział w karierze, przygotowując nowy studyjny album „What Ifs & Maybes” i swoją pierwszą w roli gwiazdy trasę po Wielkiej Brytanii, która rozpocznie się w marcu 2023 roku.