„4REAL” – pożegnanie lata z Holakiem! Sprawdź jak Holak, Błażej Król i Rosalie. spędzili razem wakacje. Utwór i klip już w serwisach streamingowych.

Utwór „4REAL” to hymn pożegnania lata, do którego Holak zaprosił przyjaciół – Błażeja Króla oraz Rosalie.
Bezpretensjonalny utwór o tęsknocie za brakiem zobowiązań i deadline’ów, dopełniony jest przez urokliwy klip, będący zapisem wspólnej wycieczki artystów. Holak mówi o singlu w ten sposób: ,,Napisałem tą piosenkę, kiedy byłem najbardziej przebodźcowany i o tym stanie jest ten tekst: o trudności oddzielenia tego, co jest prawdziwe. Wróciłem do bazowania na swoich szkicach, a ten numer jest wyjątkowy, bo powstał w kooperacji producenckiej z Łukaszem Stachurko (Sonar Soul, RYSY).”

Artysta pracuje obecnie nad 4. solową płytą, która ukaże się nakładem Warner Music Poland. Singiel „4REAL” jest jej pierwszą zapowiedzią. W swoich brzmieniach będzie ona swoistym powrotem do korzeni, gdyż Mateusz po wielu latach ponownie postanowił chwycić za gitarę, nie rezygnując jednak z rapowej stylistyki. 

Zobacz na YT

POSŁUCHAJ UTWORU „4REAL”
Mateusz Holak to interdyscyplinarny artysta, znany jednocześnie jako wokalista, raper, producent, projektant graficzny oraz reżyser teledysków. Zaczynał w wieku 15 lat jako lider gitarowego zespołu Kumka Olik, z którym debiutował na festiwalu w Opolu i miał nominację do Fryderyka jako ,,nowa twarz fonografii”. Następnie założył hip-hopowy duet Małe Miasta. Przede wszystkim znany jest jednak z solowej działalności, w której łączy rap z przebojowymi popowymi refrenami. To właśnie jako HOLAK trafił na sceny największych polskich festiwali muzycznych: Open’er, Fest Festival, Kraków Live, Polish Hip-Hop Festival, Up to Date, SnowFest czy Spring Break.