„Pierwszy śnieg” – nowy teledysk Marcina Zawory

Marcin Zawora, który wzbudził zainteresowanie swoim pierwszym, wydanym w lecie 2021, singlem „Samoloty”, właśnie zaprezentował drugi autorski utwór. Jest to piosenka „Pierwszy śnieg” i  okazuje się, że było na co czekać ponad pół roku.

Marcin Zawora, młody wokalista z pogranicza popu i alternatywy już w czerwcu zachwycił piosenką „Samoloty”. W utworze „Pierwszy śnieg” jest konsekwentny jeśli chodzi o stylistykę, sam numer wydaje się być jeszcze bardziej przebojowy. Wbija się w ucho również warstwa liryczna. To typowy i nietypowy lovesong. Tekst jest wyznaniem nowego uczucia przedstawionego w luźny i lekki sposób, ponieważ miłość ukryta jest pod metaforą Śniegu, która ciągnie się przez cały utwór. Nadaje to piosence indywidualnego charakteru co dodatkowo potęguje klip do którego należy podejść z przymrużeniem oka – mówi sam autor. 

O wspomnianym wyżej klipie i jego realizacji Marcin mówi tak: Klip przedstawia „pompatyczną” odyseję trójki przyjaciół, odbywaną w wózku sklepowym, w celu odnalezienia wybranki serca jednego z nich. Pomysł zrodził się szybko, na zasadzie akcji-reakcji. Słuchając piosenki i myśląc o koncepcji klipu do głowy wpadł mi wózek sklepowy, a potem już jakoś poszło… Zrealizowaliśmy go w dwa dni, podróżując samochodem z wózkiem sklepowym w bagażniku, wyskakując na chwile by nagrać kilka ujęć i wszędzie budząc takie samo zaskoczenie. Zaskoczenie widokiem chłopaków jeżdżących wózkiem sklepowym w różnych, czasem absurdalnych miejscach. 

Zawora zapowiada kolejne nowe utwory. Warto na nie czekać, bo jak sam mówi: Staram się opowiadać ciekawe historie, dające się zamknąć w jednym zapadającym w pamięć symbolu na wzór emotikonek, które pozwoliły nam zamknąć szereg emocji w kilku pikselach.

„Pierwszy śnieg jest również dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

FACEBOOK https://www.facebook.com/ZaworaMarcin
INSTAGRAM https://www.instagram.com/marcin_zawora/
PIERWSZY ŚNIEG W SERWISACH STREAMINGOWYCH