ALFIE TEMPLEMAN: ikona swojego pokolenia zapowiada debiutancki album!

„Piosenki Templemana to świetne melodie… Obserwujcie go uważnie” – The Sunday Times Culture

„…wkrótce będzie międzynarodową, wschodzącą gwiazdą” – British Vogue

Nazywany 19-letnią sensacją, Alfie Templeman, zapowiedział swój radosny debiutancki album i udostępnił nowy singiel „Broken” wraz z teledyskiem. Utwór grany jest przez BBC Radio 1. Klip „Broken” został wyreżyserowany przez Jacka Turnera. Templeman o nowym singlu: To taki hymn dla ludzi w moim wieku. Analizowanie, próba odkrycia kim jesteśmy, to ważna część dorastania. Długo oczekiwana płyta Templemana, „Mellow Moon”, ukaże się 27 maja.

Alfie Templeman wyruszy tej wiosny w trasę po Wielkiej Brytanii, która obejmuje wyprzedane od dawna koncerty w Manchesterze, Bristolu i Brighton, a także jego największy do tej pory koncert w londyńskim Shepherds Bush Empire. 

Pierwszy singiel Alfiego, „Like An Animal”, pojawił się w 2018 roku i od tego czasu muzyk ugruntował swoją pozycję  ikony młodego pokolenia. Łącząc estetykę niezależnego artysty i chłopaka z sąsiedztwa, Templeman przesuwa granice jak żaden inny nastolatek. Alfie to niezwykle muzykalny samouk grający na jedenastu instrumentach, który ma też duży wkład w produkcję swojego albumu „Mellow Moon”.

W 2021 ukazał się mini-album Templemana „Forever Isn’t Long Enough”, który zyskał świetne recenzje:

„Najlepsze 30 minut muzyki, jakie dostaliśmy w tym roku”, Dork – 5*

„Cud-chłopak z Bedfordshire eksperymentuje i nagrywa wyraziste letnie utwory. Uniwersalny przypływ optymizmu na nadchodzące lepsze dni.”, NME – 4*

„Jeśli nie jesteś jeszcze fanem Alfiego Templemana, wkrótce będziesz”, CLASH – 8/10