Karolina Stanisławczyk i Chika Toro nowym singlem „Move” zawalczą o Eurowizję!

Niezwykła polsko-kolumbijska współpraca zaowocowała gorącym, energetycznym numerem. „Move” weźmie udział w finale polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji Turyn 2022.
Tego jeszcze nie było – Karolina Stanisławczyk i Chika Toro, czyli Polska i Kolumbia razem w wyjątkowym singlu! Latynoskie, reggaetonowe brzmienie, taneczny rytm, tekst w języku hiszpańskim, angielskim i polskim oraz połączenie temperamentów i charyzmy obu artystek czynią z wyprodukowanej przez Petera Panna piosenki „Move” prawdziwy wulkan energetyczny. 

„Move” powstała w dość niezwykłych okolicznościach, które bezpośrednio wiążą się z wcześniejszymi utworami z udziałem Chiki Toro, czyli „Polombia” oraz „Dziękuję Ci Polsko”. Zainteresowanie kolumbijskiej wokalistki naszym krajem, w połączeniu z sukcesem komercyjnym kawałków z Popkiem, rozpoczęło nowy, polski rozdział w karierze Chiki Toro. Przenosiny do Polski, kontynuacja współpracy ze słowackim producentem Peterem Pannem (Peter Macko), a także chęć nawiązania współpracy z polskimi artystami, zaowocowały spotkaniem z młodą, bardzo utalentowaną wokalistką Karoliną Stanisławczyk i stworzeniem wspólnej autorskiej piosenki „Move”.

Decyzja o zgłoszeniu właśnie tej piosenki do polskich preselekcji Konkursu Piosenki Eurowizji Turyn 2022, ze strony wytwórni Hypsteria Records, była niemal natychmiastowa. „Move” została zakwalifikowana do finału preselekcji, który odbędzie się 19 lutego 2022 w Warszawie.

Singiel Karoliny Stanisławczyk i Chiki Toro „Move” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/KarolinaStanislawczykMove

Karolina Stanisławczyk – bio:

Karolina Stanisławczyk to wokalistka, pianistka i autorka tekstów. Zaczynała karierę wokalną, biorąc udział w wielu konkursach wokalnych i przeglądach piosenek, a także kształcąc swój głos w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. W czerwcu 2020 zadebiutowała wydając singiel „Malibu” nakładem wytwórni Hypsteria Records. W maju 2021 ukazała się pierwsza solowa płyta Karoliny Stanisławczyk, „Cliché”. Singiel o tym samym tytule zdobył status platyny.

Chika Toro – bio:

Neidy Viviana Toro Salazar, znana jako Chika Toro, jest kolumbijską piosenkarką, autorką tekstów i tancerką. Tworzy i komponuje w różnych stylach muzycznych, tj. reggaeton, latino, EDM, pop rock czy funk. Artystka studiowała MBA na uniwersytecie w Sydney. W 2017 przeprowadziła się do Europy, by całkowicie poświęcić się muzyce. Trzy lata później jej singiel uzyskał status złotej płyty. Podczas swojej kariery współpracowała ze słynnymi kolumbijskimi producentami, takimi jak Saybor czy Alexander DJ (producenci J Balvin & Ozuna). Swój pierwszy kontrakt płytowy podpisała w 2020. Doświadczenie sceniczne i taneczne zdobywała na koncertach w Australii, Kolumbii, USA, Czechach i Polsce.