AURA. „Rozerwani” – premiera nowego singla

„ROZERWANI” to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzącą wielkimi krokami debiutancką EPkę AURY., czyli Pauli Powroźnik.


Z tym utworem AURA. została wyróżniona przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki znajdując się w gronie 10 najlepszych młodych artystów w kwalifikacjach do DEBIUTÓW KFPP 2021.

Utwór „Rozerwani” pokazuje na czym zależy wokalistce: na nieoczywistym chwytliwym tekście wpisanym w melodię, która rozwija się w nieoczekiwanych kierunkach, gdzie słuchacz staje się uczestnikiem i obserwatorem złożonej relacji damsko-męskiej, do której wkradała się rutyna, monotonia, osamotnienie.

Do utworu powstał rysunkowy lyric video.

Wymagająca, przemyślana, dojrzała – w takich trzech słowach opisałabym ten utwór i cały nadchodzący minialbum.” – wspomina AURA.

Muzykę do utworu skomponował Tomasz Kunysz z udziałem Moniki Wydrzyńskiej (połowa duetu Linia Nocna), która jest również autorką tekstu.
Miks i master to dzieło Łukasza Muchy. Za produkcję teledysku odpowiada Rafał Felak.

Cały team muzyczny AURY. zadbał o to, by stworzyć wokalistce przestrzeń muzyczną, w której artystka czuje się swobodnie ze sobą i swoimi emocjami.

W alternatywnym brzmieniu dynamicznej kompozycji możemy zauważyć ciekawie poprowadzoną melodykę z dojrzałą interpretacją.Każde słowo w tekście wydaję się być użyte umyślnie, dzięki czemu piosenka uosabia metaforyczne sensy, z którymi każdy słuchacz może się zidentyfikować.

Rozerwani opowiadają o okresie po „i żyli długo i szczęśliwie” kiedy opadnie kurz, a po jakimś czasie etap wzajemnej fascynacji przeminie.
O rutynie, która dopada nas coraz częściej goniąc za codziennością, a rosnąca obojętność i nieporozumienia wdzierają się do relacji.

A co jeśli odkryjemy, że należymy do dwóch różnych światów? ~ AURA.


AURA. – kim jest?

AURA. to pseudonim artystyczny wokalistki, songwriterki Pauli Powroźnik. Łączy muzykę alternatywną z wokalnymi wpływami polskiej piosenki popularnej lat ubiegłych.
Teksty wokalistki są zbiorem prostych historii,jednak o najbardziej inspirujących emocjach towarzyszących nam w życiu: miłości, przyjaźni, nadziejom,rozstaniom, powrotom, trudnym decyzjom. AURA. nie szufladkuje swojej muzyki, eksperymentuje z formą i przekazem.

W lipcu 2020 r. dołączyła do projektu My Name Is New wytwórni KAYAX , gdzie zadebiutowała singlem „Nieznajomy”.

Tego samego roku zakwalifikowała się do festiwalu RZESZÓW „CARPATHIA FESTIWAL” występując ze swoim autorskim materiałem, gdzie znalazła się wśród 10 finalistów.
Rozpoznawalność przyniosły jej single „Przy mnie bądź” oraz „Wolniej” a utworem „Rozerwani”została wyróżniona przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki znajdując się w gronie 10 najlepszych młodych artystów w kwalifikacjach do DEBIUTÓW KFPP 2021.