ART. BUDYŃ – Kiedyś – premiera pierwszego singla

ART. BUDYŃ prezentuje pierwszy singiel. Utwór nazywa się „Kiedyś” i pochodzi z albumu „Ukryte do wiadomości”, który ukaże się pod koniec października tego roku.

Klip można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=DqFhzvzIrqk

Kto choć raz spotkał Budynia – sceniczne alter-ego Jacka Szymkiewicza znanego z formacji „Pogodno” i „Babu Król”, ten wie, że jest to artysta dynamiczny i nieprzewidywalny. Znany jako wokalista, autor muzyki i błyskotliwych tekstów, król polskiej alternatywy, w swoim nowym projekcie daje się poznać jako charyzmatyczny poeta codzienności. Do współpracy zaprasza kompozytora Sebastiana Pikulę – multiinstrumentalistę odpowiedzialnego za brzmienie i wirtuozerską lekkość zespołu „Miąższ” oraz badacza polskiej muzyki tradycyjnej. Panowie łączą siły w duecie, w efekcie tworząc materiał świeży i intrygujący. 

Budyń o utworze:

Piosenka „Kiedyś” opowiada o fenomenie tak prostym, że niezauważalny. Wszystko co było, było kiedyś, a wszystko co będzie kiedyś. Oceniając siebie i innych przez pryzmat tego co było i nadziei na to co będzie, „kiedyś” stało codziennym więzieniem. Szklanym koszem oddzielającym nas od surowego, drapieżnego i bezpośredniego tu i teraz. Jedynej rzeczywistości w której moglibyśmy być szczęśliwi, ale cały czas przekładamy to na „kiedyś’’

Utwór do posłuchania: https://ffm.to/artbudyn_kiedys