Premierowy lot Marcina Zawory

Marcin Zawora, bardzo młody i nie mniej utalentowany wokalista i songwiter, rozpoczyna ofensywę muzyczną od autorskiego singla „Samoloty”, do którego powstał także teledysk. Przebojowa melodia plus dający do myślenia tekst? W takim razie zapraszamy na „Samoloty”!

Marcin to tegoroczny maturzysta, a egzamin dojrzałości przeżył nie tylko w szkolnej ławie, ale również w swoim muzycznym świecie, czego wynikiem jest właśnie pierwszy upubliczniony utwór, „Samoloty”. Zawora śpiewa od dziecięcych lat, teraz dojrzał już do tworzenia – debiutancki singiel to jego autorskie dzieło zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym. No właśnie… jakie jest znaczenie tekstu? Oddajemy głos Artyście: Mój debiutancki singiel „Samoloty” opowiada o chęci ucieczki i poczuciu osamotnienia inspirowanego pandemiczną sytuacją. Ucieczce w głównej mierze motywowanej niekomfortowymi lub  traumatycznymi wspomnieniami towarzyszącymi nam w ciągu codziennego życia. Papierowe samoloty, wszechobecne w teledysku czy zdjęciach promocyjnych są symbolem nas, ludzi zagubionych, będących ciągle w locie, rzucanych przez nieznaną nam siłę. W czasach w których całe wypowiedzi da się zamknąć w kliku pikselach „emotki” . Treść zamknięta w symbolu papierowego samolotu ma dużą większą siłę i może być dowolnie interpretowana. Pozwala odnaleźć każdemu słuchaczowi drugie dno utworu, zgodne z jego własną sytuacją.

Do utworu powstał niezwykle pasujący do klimatu utworu teledysk. Tak Marcin opowiada o pomyśle i procesie realizacji: Sam pomysł na teledysk był inspirowany dostępnymi środkami jak np. aula mojego liceum. Scenariusz był pisany na przestrzeni kilku miesięcy, a następnie konsultowany z realizatorem. Wszystko było robione wspólnie z moimi znajomymi, to oni składali tysiące samolotów i pomagali w trakcie nagrań, co pozwoliło mi zrealizować teledysk na zadowalającym mnie poziomie mimo skromnego budżetu. Wiele osób podało mi pomocną dłoń, dzięki czemu udało się mi ukończyć ten projekt.

Jak już wiecie, to jego pierwszy singiel, więc teraz będzie dokładał wszelkich starań, żeby wypromować go najlepiej. Ale co dalej? Po „Samolotach” chciałbym wydawać kolejne rzeczy, tworzyć nowe projekty idące w inne estetyki i poruszające kolejne motywy, grać pierwsze koncerty. Ale najbardziej to chcę być wysłuchany – odpowiada. Dlatego, żeby słuchać i wysłuchać Marcina, przekierowujemy do jego kanału YT i serwisów streamingowych, a także do social media, ponieważ Artysta obiecuje ciekawą kampanię związaną z „Samolotami” oraz, w niedalekiej przyszłości, całkiem nowe materiały!

FACEBOOK https://www.facebook.com/ZaworaMarcin
INSTAGRAM https://www.instagram.com/marcin_zawora/
SAMOLOTY W SERWISACH STREAMINGOWYCH https://ffm.to/MarcinZaworaSamoloty