ELECTRO-ROCKOWE BRZMIENIA W RADIOWEJ TRÓJCE

W niedzielę 14 marca o godz. 19.05 na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej stanie zespół The Moon and The Sun. Artyści zaprezentują nieoczywiste, electro-rockowe utwory, inspirowane różnymi gatunkami muzycznymi. Transmisja koncertu na antenie Trójki oraz – w formie wideo –  stronie,  Facebooku Programu 3, a także na YouTube Polskiego Radia.

 The Moon and The Sun rozpoczął swoją działalność 20 marca 2019 roku, czyli pierwszego dnia astronomicznej wiosny. Zespół wykonuje electro-rockowe utwory, oparte na gitarowych  melodiach, połączonych z mocnymi, elektronicznymi brzmieniami. Całość dopełnia nietypowa sekcja rytmiczna. Oprócz klasyki rocka The Moon and The Sun inspiruje się takimi
gatunkami muzycznymi, jak dark electro, gothic czy ebm. Zespół składa się z pięciu artystów pochodzących
z tego samego miasta – Częstochowy. Każdy z nich ma za sobą doświadczenia w przeróżnych projektach i formacjach muzycznych.
Nie jesteśmy debiutantami czystej krwi, każdy z nas jest skażony przeszłością muzyczną, ale w tym składzie, z tym materiałem debiutujemy i tak to traktujemy podkreślają członkowie zespołu

The Moon and The Sun już w 2019 roku nagrał swojego pierwszego singla oraz teledysk do utworu „Ocal mnie”. Rok później pojawił się kolejny teledysk do utworu „Święta geometria” oraz debiutancka płyta zespołu, wydana początkowo w formie streamingowej, a następnie jako krążek CD. Jesienią ubiegłego roku ukazał się kolejny teledysk, tym razem do utworu „Woda”.

Na koncert zaprasza The Moon and The Sun w składzie: Paweł Zieliński – śpiew, Jacek Woszczyna – gitara, Łukasz Kwarciak – instrumenty klawiszowe, Bartosz Żyngiel – bas oraz Grzegorz Rurański – perkusja. 

  • Transmisja koncertu 14.03 o godz. 19.05 na antenie Trójki oraz – w formie wideo –  stronie,  Facebooku Programu 3, a także na YouTube Polskiego Radia.