FERIE ZIMOWE Z POLSKIM RADIEM

Ferie zimowe 2021 będą inne niż wszystkie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Polskie Radio, uwzględniając oczekiwania swoich słuchaczy, przygotowało na czas ferii bogatą ofertę skierowaną zarówno do dzieci, jak i do rodziców. 

W 2021 roku przerwa zimowa będzie znacznym wyzwaniem ze względu na konieczność spędzenia jej w domu. Polskie Radio zaproponuje zatem dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom specjalny program, który pozwoli wypełnić czas wartościowymi treściami.

Konkursy, eksperymenty kulinarne oraz wędrówki po świecie w wersji online – to czeka słuchaczy na antenie Jedynki, gdzie codzienne pasmo od godz. 9.00 do godz. 12.00 zamieni się w „Zimę z Radiem”. Każdego dnia antena połączy się również z ekspertem z innego centrum nauki, który podpowie, jak zrobić własne małe laboratorium i samodzielnie przeprowadzić bezpieczne doświadczenia. Specjaliści z ogrodów zoologicznych oraz parków narodowych opowiedzą natomiast
o sekretach zwierząt domowych: pająka, ćmy, muchy, gupika, skalara, papugi, czy żółwia.

Od godz. 12.00 do godz. 14.00 włączamy „Ferie z Trójką”. W specjalnej audycji będzie można znaleźć konkursy, prezentacje rodzinne, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Gośćmi będą gwiazdy muzyki i filmu, psychologowie oraz pedagodzy. 

Ferie bez szaleństwa na stokach w trakcie pandemii wcale nie muszą być nudne – o tym przekonają swoich słuchaczy dziennikarze Czwórki. W specjalnej ramówce, zaplanowanej na dwa tygodnie przerwy zimowej, będzie można odnaleźć wiele akcentów skierowanych do młodzieży spędzającej ferie w domu, m.in.: inspirujące historie powstawania zespołów młodzieżowych, ćwiczenia na kreatywność, przeglądy filmów, czy zestawienia gamingowe. Antena zaprasza również do wspólnej zabawy na Instagramie. Szczegółów należy szukać pod hashtagami #czworka i #feriewdomu.

Bogatą ofertę dla najmłodszych przygotowało Polskie Radio Dzieciom. W programie poranny trening, gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci w każdym województwie. W audycjach pojawią się również gwiazdy: Cleo, Alicja Tracz, Magda Bereda, 4D i wiele innych, które opowiedzą m.in. o planach na ferie oraz o swoich ulubionych bajkach. W „Strefie Rodzica” – rady, jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi dla niego aktywnościami oraz jak zadbać o jego zdrowie
i bezpieczeństwo.

W serwisie portalowym „Ferie w Polskim Radiu” zostaną zebrane propozycje bajek, słuchowisk
i innych audycji dostępnych online, z których będą mogły skorzystać rodziny. W ofercie pojawią się przede wszystkim produkcje Teatru Polskiego Radia oraz edukacyjno-rozwojowe audycje Polskiego Radia Dzieciom.  

Więcej informacji o ramówce i audycjach Polskiego Radia na: polskieradio.pl