Bibobit/Osiecka – drugi singiel już jest!

Bibobit prezentuje kolejny efekt prac nad repertuarem Agnieszki Osieckiej. Po wydanej w dniu urodzin poetki, funkowej wersji „Rozmowy poety z komornikiem”, dziś możemy posłuchać nowej odsłony dobrze znanego utworu „Życie nie stawia pytań”. 

Projekt Bibobit/Osiecka powstał na potrzeby finałowego koncertu festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Zespół wraz aktorami Teatru Nowego w Poznaniu, aranżerem Jackiem Piskorzemi sekcją smyczkową, przygotował prawie dwugodzinny spektakl muzyczny w reżyserii PiotraKruszczyńskiego, który spotkał się ze świetnym przyjęciem publiki i trafił do regularnego repertuaru teatru. Pandemia zastopowała kolejne występy na żywo, ale sprawiła, że grupazaczęła  intensywnie pracować nad przygotowaniem materiału w wersji studyjnej. 

„Życie nie stawia pytań” to kolejny singiel zapowiadający album, który ujrzy światło dzienne w 2021 r.  Utrzymany w bardziej refleksyjnej formule, skłania do przemyśleń na temat przemijania z perspektywy obserwatora, a nie bohatera wydarzeń. Muzycznie dominuje tu jazzowy sznyt, tak bardzo charakterystyczny dla brzmienia Bibobitu.

Nigdy nie zapomnę sytuacji kiedy na jednym z koncertów po wykonaniu, nikt z publiczności nie zabił brawa, nikt nic nie odpowiedział, wszyscy trwaliśmy w metafizycznym stanie zawieszonych pytań bez odpowiedzi. To był jedna z największych nagród jakie otrzymałem od publiczności – intymne współodczuwanie.

Kolejne utwory z tekstami Osieckiej prezentowane będą regularnie w następnych miesiącach. Łącznie złożą się na koncept album. Więcej szczegółów wkrótce!

______

BIBOBIT: 

Żywa perkusja, bas, instrumenty klawiszowe, sekcja dęta i eklektyczny wokal – wszystko to znajdziemy w twórczości sekstetu Bibobit. Największą miłością artystów pozostaje jazz, który zgrabnie łączą z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem. Charyzmatyczny frontman grupy, Daniel Moszczyński, za nadrzędne ma wolność i świadomość, co znajduje odzwierciedlenie w energetycznych, nieoczywistych aranżacjach ich utworów. Instrumentalne harmonie spotykają tu syntezatorowy vibe, a dbałość o brzmienie – niczym nieskrępowaną radość z muzykowania. 

Bibobit zdążył już dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Hypnotic Brass Ensemble, Richard Bona, Dirty Loops, Keyon Harrold czy Cory Henry. Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała sama Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „petardą pozytywnej energii o sile bomby termobarycznej”. Entuzjastyczne recenzje doprowadziły zespół do koncertów w największych polskich miastach, na czele z takimi wydarzeniami jak Pol’and’Rock Festival i Męskie Granie (jako zwycięzcy konkursu Męskie Granie Young).