Luxtorpeda – premiera klipu z nowej płyty!

Właśnie na rynku ukazał się najnowszy album Luxtorpedy, „Anno Domini MMXX” i krążek ten zawędrował już na sam szczyt zestawienia listy OLiS. Album promuje klip do utworu „Hołd”, który zobaczyć można w tym miejscu:

„Hołd” to jedna z najbardziej wymownych kompozycji na nowej płycie Luxtorpedy. „Pochodzę z miasta, z którego jestem dumny, Poznańska Piątka i Fort VII” – tak rozpoczyna się ten utwór, którego tekst to historia Wielkopolski w pigułce. Historia, którą zespół chce uchronić od zapomnienia i przywołuje ją również w teledysku do tej kompozycji. Reżyserem klipu jest Paweł Rybarczyk.

=================================================

„Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy” – tak najnowszy krążek Luxtorpedy zapowiadał Robert „Litza” Friedrich. Nowy album Luxtorpedy „Anno Domini MMXX” ukazał się 1 października.

Na nowy album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda „Anno Domini MMXX”.

Na płytę „Anno Domini MMXX” składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowić będzie płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia OKOLITZA, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep (52).

Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół: „Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy”. A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej „Zuch”.

Lista utworów:

 1. PROGRES NIE PROBLEM
 2. INSTRUMENTALNIE
 3. BONĘDZA CITY
 4. EKOPLAN
 5. CEL
 6. HOŁD
 7. NA CZWORAKACH
 8. KOD GENETYCZNY DDA
 9. MATARAPATYTAPARATAM
 10. OPTY PESY
 11. LIST
 12. SĘK

Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl

https://www.facebook.com/metalmindproductions/
https://www.facebook.com/LUXTORPEDA/