„DOMÓWKA Z DWÓJKĄ” – JAZZOWY PIANISTA DOMINIK WANIA GRA (NIE TYLKO) RAVELA

Muzyk, kompozytor, pedagog – w tych wszystkich rolach Domnik Wania czuje się znakomicie. A jak  młody pianista jazzowy zaprezentuje się w trakcie kameralnego koncertu dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów? Przekonamy się o tym już w sobotę 19 września w „Domówce z Dwójką”. Emisja jego solowego recitalu od godz. 19.00 – na antenie radiowej Dwójki, stronie internetowej i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Jako muzyk sesyjny współpracował z takimi artystami, jak: Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski czy Marcus Miller. Uczestniczy także w projektach muzyków młodego pokolenia, np. Maciej Obara International Quartet oraz Noise Trio. W swoim dorobku ma nagrania dla radia i telewizji. Koncertował w wielu krajach Europy, w Azji oraz w USA. W 2013 roku wydał – pod szyldem Dominik Wania Trio – debiutancki album „Ravel” prezentujący jazzowe opracowanie jednego z wybitnych dzieł fortepianowych Maurice’a Ravela – „Miroirs”. Za tę płytę Wania otrzymał dwa Fryderyki 2014 – w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku.

– W trakcie sobotniej „Domówki z Dwójką” zaprezentuję dwa utwory z tego krążka, czyli „Noctuelles” i „Oiseaux Tristes” – mówił muzyk w Programie 2 Polskiego Radia. Domnik Wania dodał również, że mając do dyspozycji zaledwie 30 minut, skupi się na dwóch nurtach swojej twórczości. Pierwszym z nich jest wspomniany, ravelowski debiut, a drugim będzie improwizacja. Właśnie w ten sposób skomponował i nagrał swój drugi i wysoko oceniany album „Lonely Shadows”, który ukazał się w tym roku nakładem słynnej wytwórni ECM.

Transmisja koncertu w sobotę 19 września o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.