KING CHARLES zapowiada drugi album!

image001-20

King Charles zakończył prace nad swoim nowym albumem. Krążek zatytułowany będzie „Gamble For A Rose” i ukaże się 22 stycznia 2016 r.

King Charles nie jest już tym samym chłopakiem, który zadebiutował w 2012 roku wyjątkowym albumem „LoveBlood”. Zmienił się nie tylko jego wygląd – obciął długie dredy na znak przemiany w bardziej dorosłego Charlesa, ale także jego muzyka, w której słychać potrzebę powrotu do korzeni jego muzycznej pasji i powodu, dla którego zaczął grać. A wszystko zaczęło się od muzykowania z przyjaciółmi.

Jednemu ze swych przyjaciół, Marcusowi Mumfordowi, Charles powiedział: „Chcę zrobić płytę, którą powinienem nagrać już 5 lat temu”, po czym wraz z Marcusem rozpoczął nagrywanie demo. Za produkcję miał odpowiadać Marcus, a całość powstawała na farmie, gdzie pomieszczenia do nagrywania stworzono obkładając ściany materacami. W nagrywaniu wzięli udział starzy znajomi: Charlie Fink i Tom Hobden (Noah and the Whale) oraz Winston Marshall (Mumford & Sons).

Pierwszym singlem promującym „Gamble For A Rose” jest otwierający płytę „Loose Change For A Boatman”, namiętna piosenka miłosna:

W tym roku Charles zagrał swoją największą trasę – 28 koncertów w 28 dni. To mogłoby złamać nie jednego, ale dla niego skończyły się triumfem. Kulminacją był koncert w londyńskim Forum, gdzie wystąpił w roli headlinera.