CORINA MARTI I MICHAŁ GONDKO W RENESANSOWEJ 
„DOMÓWCE Z DWÓJKĄ”

Utwory późnego średniowiecza i przede wszystkim renesansu zabrzmią w najbliższej „Domówce z Dwójką”, która zostanie poświęcona twórcom i dziełom muzyki dawnej. Bohaterami koncertu będzie międzynarodowy duet Corina Marti i Michał Gondko. Transmisja wydarzenia w sobotę 15 sierpnia o godz. 19.00 – na antenie radiowej Dwójki, stronie internetowej i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

W ramach cotygodniowych, kameralnych koncertów on-line słuchacze Programu 2 Polskiego Radia i internauci będą mogli przenieść się do Szwajcarii, gdzie zabrzmi muzyka dawna. Tym razem gospodarzami „Domówki z Dwójką” będą Corina Marti i Michał Gondko – współzałożyciele szwajcarskiej grupy La Morra, specjalizującej się w wykonawstwie muzyki powstałej w Europie w okresie jesieni średniowiecza oraz renesansu.
– Naszą repertuarową przestrzeń wykreują instrumenty strunowe: lutnia i klawesyn. To dwa z najbardziej intymnych i prywatnych instrumentów tamtej epoki, więc w klimat koncertu wpasowały się znakomicie – mówił w Dwójce znakomity polski lutnista Michał Gondko, który razem ze szwajcarską klawesynistką Coriną Marti zagra podczas „Domówki z Dwójką”.


Transmisja koncertu na antenie, stronie internetowej i Facebooku Dwójki oraz kanale YouTube Polskiego Radia w sobotę 15 sierpnia o godz. 19.00.