ROKSANA WĘGIEL W JURY II KONKURSU DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Tylko do niedzieli 7 czerwca można jeszcze przesyłać zgłoszenia do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W tym roku nadesłane piosenki oceniać będzie jury z Roksaną Węgiel w składzie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty. 

Zostały już ostatnie dni, aby najmłodsi twórcy i wykonawcy – za pośrednictwem rodziców – przesłali swoje nagrania do Polskiego Radia Dzieciom. Być może zachętą dla wielu z nich będzie fakt, że w tym roku do jury Konkursu Dziecięcych Talentów dołączyła znana wszystkim 15-letnia artystka Roksana Węgiel! Przypomnijmy, że jej kariera wybuchła, kiedy zwyciężyła w Konkursie Eurowizji Junior  2018, a wcześniej brawurowo w I edycji The Voice of Kids. Od tamtego czasu każdy jej singiel ma od kilku do kilkunastu milionów wyświetleń na youtube, a liczba muzycznych nagród rośnie z roku na rok. Nominowana do Fryderyka 2019, ma na koncie złotą (debiutancką) płytę, która przemieniła się już w platynową oraz pierwszą klubową trasę koncertową „The X Tour Roxie”, na którą zostały wyprzedane wszystkie bilety. – Roksana Węgiel jest wielką inspiracją dla wielu młodych artystów – mówi Eryk Waszczuk, laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. – Mam nadzieję, że dla wielu dzieci, które zgłoszą się do konkursu i wezmą udział w przesłuchaniach do finału, spotkanie z nią będzie motywacją do dalszego rozwijania muzycznych pasji. Mogę potwierdzić, że naprawdę warto! – dodaje Eryk, który tej wiosny wydał debiutancką płytę „Start.Rec.”. 

Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom skierowany jest do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek dziecka.  Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną  poprzez wypełnienie formularza i załączenie pliku audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż cztery minuty. Zgłoszenia można przesyłać do północy 7 czerwca.

Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty „Głosem Dziecka vol. 2″, która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.   

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

🔶 Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu: konkurstalentow.polskieradio.pl.

Płyta „Głosem Dziecka vol. 1” do kupienia tutaj