Sugestie – Danuta Błażejczyk wyjątkowym gościem na płycie Gwiazdy

„Sugestie” to trzeci już singiel promujący wydany jesienią ubiegłego roku album „Pokochałem Ciebie” Krzysztofa Gwiazdy. W utworze gościnnie wystąpiła ikony polskiej piosenki Danuta Błażejczyk.

Album „Pokochałem Ciebie”, to jak mówi sam Gwiazda: Zbiór piosenek, które pokaże spektrum moich możliwości. Jest ona bardzo różnorodna, można na niej usłyszeć różne style i odmienne nastroje. Przypominamy – wszystkie kompozycje stworzył Krzysztof Gwiazda, natomiast teksty to subiektywnie wybrane wiersze takich poetów jak m.in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Adam Mickiewicz, Anna Bernat i Krzysztof Cezary Buszman. Jak mówi: Selekcja była bardzo prosta. Wybrałem te wiersze poetów ze względu na to, że są moimi ulubionymi dodatkowo są to wartościowe teksty. Muzyka została nagrana we współpracy z zespołem Bogna Band pod kierownictwem Bogny Dulińskiej. Sam Gwiazda określa pracę przy płycie z zespołem jako wręcz wzorową i rozwijającą dla niego, jako dla muzyka i kompozytora.


Trzeci singiel, „Sugestie” do tekstu Krzysztofa Cezarego Buszmana jest z pewnego względu wyjątkowy. Jest to jedyny utwór na płycie, który Gwiazda wykonuje w duecie. Jego gościem jest Danuta Błażejczyk – ikony polskiej piosenki, która w tym roku obchodzi jubileusz 35. lat na scenie. Krzysztof Gwiazda tak opowiada o tej współpracy. Danusie mnie uskrzydliła, bardzo mnie wsparła. Gdy usłyszała moje kompozycje, to stwierdziła, że one są bardzo dobre, a wiadomo, taka opinia z takich ust jeszcze bardziej napędza do działania. Dodatkowo Danusia bardzo chciała wystąpić na płycie, co oczywiście bardzo mnie ucieszyło, bo ja również chciałem ją zaprosić do współpracy przy nagrywaniu tej muzyki. Wyszedł z tego niezwykle klimatyczny utwór. Powstał również do niego teledysk, będący fragmentem zapisu koncertu „Muzyka wielu kultur spotkanie ze słowiańską gwiazdą”.
Cały album „Pokochałem Ciebie” ciągle można kupić w postaci płyty CD (szczegóły na fanpage’u Krzysztofa Gwiazdy), płyta jest również dostępna we wszystkich serwisach streamingowych.