PONAD ĆWIERĆ MILIONA SŁUCHACZY WYBRAŁO: „MAŁGOŚKA” NUMEREM JEDEN W WIELKIM PLEBISCYCIE „PIOSENKI 95-LECIA POLSKIEGO RADIA”

Słuchacze nie mieli wątpliwości, że to „Małgośka” Maryli Rodowicz jest piosenką 95-lecia Polskiego Radia. Od początku plebiscytu do jego zakończenia o północy 31 stycznia utrzymała się na pierwszym miejscu. Na drugim znalazł się „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, na trzecim „Cień Wielkiej Góry” Budki Suflera.

Słowa do „Małgośki” napisała Agnieszka Osiecka, Katarzyna Gaertner, autorka muzyki, wprowadziła swoje korekty, Maryla Rodowicz, dla której przebój napisały, nie wierzyła, że takim się stanie. Zaśpiewała go tak, że jest nim od lat 70. do dziś. – Polskie Radio pierwsze zagrało zwycięską „Małgośkę” – przypomina Prezes Zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Jeśli kochają Państwo polskie piosenki i przeboje, znajdziecie je na naszych antenach. Te ponad ćwierć miliona głosów oddanych w Plebiscycie to dla Polskiego Radia i dla mnie najmilszy jubileuszowy prezent – dodaje.

Utwory, które zebrały największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina i zaśpiewane przez najlepszych polskich wokalistów (poniżej wideo z pierwszych nagrań). Owocem plebiscytu będzie dwupłytowy album z piosenkami w wersjach oryginalnych oraz w nowych aranżacjach, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

______

🔶 Wyniki Plebiscytu i więcej informacji: 95.polskieradio.pl.