Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zaskakuje przechodniów flash mobem – zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zrealizowała flash mob dla mieszkańców i przechodniów na Placu Zamkowym. Niezapowiadany wcześniej Polonez A-dur op. 40nr 1 Fryderyka Chopina w wykonaniu radiowej Orkiestry był dużą niespodzianką dla wszystkich, którzy wybrali się na spacer na warszawską Starówkę. Minikoncert sprawił zarówno uczestnikom, jak i obserwatorom, wiele radości. Film z tego wydarzenia można od dziś obejrzeć w Internecie.

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, tak jak wiele światowych zespołów, zrealizowała flash mob. Wybór repertuaru był nieprzypadkowy: Polonez A-dur op. 40 nr 1 Chopina to utwór polski, bardzo rozpoznawalny przez wszystkich oraz będący od wielu lat jednym z sygnałów Polskiego Radia.

Dlaczego na Placu Zamkowym? Jako zespół działający w Warszawie i z Warszawą w nazwie, Orkiestra zdecydowała się na jedno z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc w Stolicy – Plac Zamkowy na warszawskiej starówce z Zamkiem Królewskim w tle.

„Zapraszamy serdecznie do obejrzenia tego krótkiego filmu, którego realizacja sprawiła nam wiele radości” – mówi Krzysztof Kur, dyrektor Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie – „Mamy nadzieję, że również Państwo, oglądając go, oderwiecie się na chwilę od codzienności i posłuchacie pięknej muzyki Fryderyka Chopina w opracowaniu Rafała Kłoczki”.

       Film do obejrzenia tutaj oraz na profilach społecznościowych Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.