Pet Shop Boys: nowy album i koncert w Warszawie!

Pet Shop Boys ujawnili dziś szczegóły na temat swojego nadchodzącego wydawnictwa oraz wiosennej trasy koncertowej.

Album „Hotspot” ukaże się 24 stycznia 2020 r. Materiał na krążek został napisany i nagrany głównie w Berlinie i Los Angeles. Płytę wyprodukował i zmiksował Stuart Price. Wydawnictwo zawiera 10 premierowych utworów autorstwa duetu Tennant/Lowe, w tym ujawniony niedawno pierwszy singiel „Dreamland” z gościnnym udziałem Years & Years. Dziś duet zaprezentował utwór „Burning the heather”, w którym usłyszeć można gitarę Bernarda Butlera (Suede, The Tears). Posłuchaj tutaj:

Pet Shop Boys tak mówią o albumie: „Większość muzyki w ciągu ostatnich 10 lat napisaliśmy w Berlinie. Praca nad nowym albumem w legendarnym studio Hansa, była bardzo ekscytującym doświadczeniem i dodała nowego wymiaru naszemu brzmieniu”.

„Hotspot” to trzecia cześć trylogii płyt Pet Shop Boys wyprodukowanych przez Stuarta Price’a. Pierwszą był album „Electric” z 2013 roku, a drugą „Super” z  2016. Album ukaże się w formatach CD i LP.

Lista utworów „Hotspot”:

1. Will-o-the-wisp

2. You are the one

3. Happy people

4. Dreamland (featuring Years & Years)

5. Hoping for a miracle

6. I don’t wanna

7. Monkey business

8. Only the dark

9. Burning the heather

10. Wedding in Berlin

W maju duet  Pet Shop Boys wyruszy na trasę koncertową Dreamworld: The Greatest Hits Live, która będzie ich pierwszym tournée z największymi przebojami. Trasę rozpocznie koncert w Berlinie w Mercedes Benz Arena, a 24 maja muzycy zagrają na warszawskim Torwarze.