Moriah Woods, artystka z Colorado zapowiada kolejny album

Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Dorastając, będąc otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych, Moriah została zainspirowana twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten, czy Chelsea Wolfe. Muzyka Moriah zawiera się w szerokim spektrum folk’u oraz country oraz dobrze wyczuwalną i przejmującą głębią.

Posłuchaj

Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 roku i zaczęła koncertować solo jak i również z zespołem The Feral Trees. Z czasem wykonania solowe zostały urozmaicone o zespół, co w konsekwencji zaowocowało jej pierwszym studyjnym albumem w 2016 roku pt. „The Road To Some Strange Forest”. Na wrzesień 2019 zapowiadana jest premiera nowej płyty Moriah Woods pt. ‚Old Boy’.

Szerszej publiczności dała się poznać otwierając koncerty artystyki LP podczas polskiej części jej europejskiej trasy w Warszawie i Poznaniu. Supportowała również koncerty takich wykonawców jak: Rodrigo y Gabriela, John Garcia (Kyuss), Ania Rusowicz, Emma Ruth Rundle, Pokey Lafarge i wielu innych.              

Pochodząca z Kolorado Moriah Woods już od kilku lat żyje, pisze piosenki, śpiewa i nagrywa w Polsce. Tej jesieni zaprezentowała kolejne wydawnictwo, składającą się z 10 rozdziałów osobistą opowieść o poszukiwaniu, strachu i podróży. Jak opisuje w książeczce dołączonej do płyty, to zestaw wspomnień z różnych momentów jej życia, począwszy od roku 2009. Klimat serca Ameryki niezmiennie towarzyszy jej muzyce, szczególnie gdy do głosu dochodzi banjo, tak jak w „Many More Will Follow”. Moriah dba o to, by kompozycje nie były przesycone, tło do jej wokalu jest oszczędne, podparte w dużej mierze dźwiękami gitary.