The Kids Are Coming – debiutancka EPka Tones and I już dostępna!

Posłuchaj nowych utworów autorki hitu „Dance Monkey”

POSŁUCHAJ „THE KIDS ARE COMING”

Australijska artystka Tones And I wydała debiutancką EP-kę zatytułowaną „The Kids Are Coming„. Zestaw promuje przebojowy singiel „Dance Monkey„, który odbił się szerokim echem, gromadząc 80 milionów streamów na całym świecie i docierając do top 10 najczęściej odtwarzanych utworów w serwisie Spotify w Polsce. Obecnie „Dance Monkey” znajduje się na 1 pozycji listy najczęściej wyszukiwanych utworów w serwisie Shazam w Polsce oraz okupuje szczyt listy Spotify Viral charts w 20 krajach na całym świecie. 

Pochodząca z australijskiego Mornington Peninsula Tones And I w 2018 roku wybrała się do Byron Bay, by tam spróbować zarabiać, śpiewając na ulicach. Już pierwszego dnia przyciągnęła tłum. Postanowiła więc rzucić pracę i przenieść się do Byron, gdzie przez rok mieszkała w swoim vanie, a w weekendy śpiewała dla przechodniów i pisała piosenki.

Dziś Tones And I miesięcznie gromadzi ponad 75 milionów streamów tylko na Spotify. Jej singiel „Dance Monkey” w Australii dwukrotnie pokrył się platyną, a także dotarł na 1. miejsce w takich serwisach jak Shazam, Spotify czy Apple Music. Obecnie jest to najszybciej awansująca piosenka na liście singli w Wielkiej Brytanii. Dzięki „Dance Monkey Tones And I stała się pierwszą kobietą od 10 lat, która zajmowała 1. miejsce na australijskiej liście przebojów przez 4 kolejne tygodnie. Jednocześnie zakończyła historyczne panowanie Lil Nasa X.

Na Ep’ce „The Kids Are Coming” znajduje się również numer „Never Seen The Rain” oraz przełomowy singiel „Johnny Run Away„, który wokalistka zamieściła na dedykowanej niezależnym twórcom platformie „Unearthed” stacji Triple J. Utwór przez dwa tygodnie z rzędu był najczęściej prezentowanym na antenie rozgłośni, a ostatecznie pokrył się w Australii platyną.