Bazzi opublikował klip do utworu I.F.L.Y

Multuiplatynowy wokalista Bazzi zaprezentował lekko psychodeliczne, utrzymane w vintage’owym klimacie i pastelowej kolorystyce wideo do najnowszego singla „I.F.L.Y„. I.F.L.Y” to  następca wydanego w ubiegłym miesiącu numeru „Focusfeaturing 21 Savage oraz kolejna odsłona serii tegorocznych wydawnictw Bazziego, wśród których znalazł się wakacyjny hit „Paradise” zaprezentowany podczas 2019 MTV Movie & TV Awards, czy zaangażowany politycznie „Caught In The Fire„. Do tego należy dodać gościnny występ u boku Lil Wayne’a w „I Don’t Even Know You AnymoreNetskya oraz w „Made Me” z ostatniej płyty Tygi Legendary„.

Singiel „Paradise„, który ukazał się kwietniu, dziś ma 170 milionów odsłuchów, a towarzyszący mu klip 9 milionów odsłon. Nagranie pojawiło się również w filmie „Słońce też jest gwiazdą„. 

Kilka dni przed „Paradise„, premierę miał numer „Caught In The Fire„, który magazyn „Idolator” określił jako „zew zmian”, doceniając ewolucję Bazziego zarówno na poziomie muzycznym, brzmieniowym jak i politycznym. 

W ubiegłym roku Bazzi został nominowany do MTV Video Music Awards, a w tym dał sekretny koncert podczas festiwalu Made in America w Filadelfii, a ponadto zadebiutował na festiwalu Coachella.

Debiutancki album Bazziego – „Cosmic„, pokrył się w USA platyną i ma już dwa miliardy streamów na całym świecie. W sukcesie pomogły przełomowe single „Mine” i „Beautiful„. 

Mine” było prawdziwą popową sensacją: dotarło do 11 miejsca notowania Hot 100 Billboardu i pokryło się w Stanach trzykrotną platyną. Magazyn Billboard zamieścił singiel w zestawieniu „50 Best Songs of 2018 (So Far)„. Ponadto „Mine” znalazł się na 13. miejscu najczęściej granych utworów roku, a także był jedynym w całości napisanym przez jedną osobę numerem w rankingu „Most-Consumed Songs of 2018” przygotowanym przez „Variety”.

Kolejnym przebojem Bazziego było „Beautiful„, w którym gościnnie zaśpiewała Camila Cabello. Singiel także trafił na listę Hot 100 „Billboardu”, a ostatecznie pokrył się podwójną platyną w USA, Australii i Kanadzie. Teledysk do piosenki ma 121 milionów odsłon. 

Album „Cosmic„, z którego pochodzą utwory „Honest„, „Myself„, „3:15” i „Why?„, znalazł się w top 15 notowania Billboard 200. Podobną pozycję osiągnął w Kandzie, Danii, Finlandii, Nowej Zelandii czy Norwegii. Płyta została też dobrze odebrana przez dziennikarzy. „Billboard” docenił „zmysłowy, nasączony R&B pop” Bazziego, „Playboy” jego umiejętność do „przekraczania granic gatunków”, a „USA Today” jest przekonane, że kariera wokalisty dopiero się rozkręca. 

Bazzi, którego „Rolling Stone” nazwał artystą wartym poznania, większość ubiegłego roku spędził promując „Cosmic” podczas wyprzedanej trasy. Był też specjalnym gościem w trakcie amerykańskich koncertów Camili Cabello i supportował Justina Timberlake’a w Europie. 

Oczywiście Bazziego nie zabrakło też w telewizji. W 2018 i 2019 roku wokalista wystąpił w wielu popularnych programach, jak „TODAY„, „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon„, „Jimmy Kimmel LIVE!„, D”ick Clark’s New Year’s Rockin’ Eve„, „2018 MTV Video Music Awards„, „2019 MTV Movie & TV Awards„, „Macy’s Thanksgiving Day Parade„, „Late Night with Seth Meyers” i dwukrotnie gościł w popularnym talk show Ellen DeGeneres