Madison McFerrin – wschodząca gwiazda „soulapella” i córka Bobby’ego jesienia na dwóch koncertach w Polsce: 23 10. we Wrocławiu i 24.10 w Warszawie.

To przełomowy czas dla pochodzącej z nowojorskiego Brooklynu Madison McFerrin! Genialny Questlove z The Roots określił jej muzykę jako „soulappella”, zaś prestiżowy magazyn Pitchfork ogłosił: „Madison sprawia, że a’capella znowu jest cool”. Utalentowanej córce sławnego Bobby’ego duży artykuł poświęcił też „New York Times”. Także w Europie znalazła takich opiniotwórczych fanów jak Gilles Peterson czy Jamie Cullum, którzy regularnie puszczają jej piosenki w swoich radiowych audycjach BBC. 

W Polsce znakomitym występem do swojego wielkiego talentu przekonała publiczność katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Wokalistka idzie śladami swojego legendarnego ojca oraz uzdolnionego brata Taylora (ostatnio w składzie R+R Now) – na koncertach, a także na dwóch EPkach: „Finding Foundations Vol 1/ Vol 2” udowadnia jak wszechstronnym i niezwykłym instrumentem może być ludzki głos. Muzyka Madison to jednak nie tylko wspaniałe popisy wokalne, ale też smak, klimat, znakomite kompozycje. Artystka przyznaje, że inspirują ją w równej mierze Nina Simone, Erykah Badu, Stevie Wonder, co The Beatles i Radiohead. Niedawno na popularnym kanale Colors Madison zaprezentowała nowy utwór „Try” w produkcji Taylora Marrinera. 

Wszystko wskazuje na to, że kariera młodej McFerrin nabiera rozpędu i paźdzernikowe występy to jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć Madison w niewielkich klubach. Amerykanka zagra 23 października we wrocławskim Starym Klasztorze i dzień później – 24.10 w klubie BARdzo Bardzo w Warszawie. Bilety w sprzedaży od czwartku.

„Try” – Colors Show  

„Insane” 

New York Times

ttps://www.nytimes.com/2019/01/25/nyregion/madison-mcferrin-bobby-mcferrin.html

Pitchfork

https://pitchfork.com/features/rising/madison-mcferrin-is-making-a-cappella-cool-again/