Wielki finał trasy Skalpel Big Band 1 grudnia we Wrocławiu! Skalpel w siedemnastoosobowym składzie zagra specjalny koncert w Narodowym Forum Muzyki!

Wrocławski duet Skalpel to dzisiaj już klasyka europejskiego nu jazzu. Na dwóch pierwszych albumach, „Skalpel” i „Konfusion”, wydanych przez wytwórnię Ninja Tune, zespół przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70., tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym.

Doceniony przez krytykę i melomanów, Skalpel miał okazję prezentować swoją twórczość zarówno publiczności klubowej (międzynarodowa trasa Ninja Tune ZEN TV), jak i podczas festiwali (Sacrum Profanum, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver). Zespół nie tylko zdobył Paszport Polityki, ale też przygotowywał oprawę muzyczną na galę 20-lecia tej prestiżowej nagrody.  Obecnie Marcin Cichy i Igor Pudło prezentują Skalpel Big Band. Pomysłodawcą tego siedemnastoosobowego zamieszania jest Patryk Piłasiewicz, kompozytor i muzyk z Poznania. Podstawą pomysłu jest idea zespolenia nowego, akustycznego obrazu brzmieniowego kompozycji Skalpela z ich elektronicznym pierwowzorem i pozostawienie muzykom przestrzeni do improwizacji. Trasa Skalpel Big Band cieszy się ogromnym powodzeniem – na finał tego niezwykłego tournée Marcin Cichy i Igor Pudło z big-bandemzagrają w swoim rodzinnym mieście, w pięknej Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki.

 Bilety na koncert dostępne już za pośrednictwem Biletomat.pl i Eventim.pl oraz w kasach i na stronie NFM, a także w salonach EMPiK.

video:

https://youtu.be/TNaCDWiAzF0

FB event:

https://www.facebook.com/events/3217153781631939/