Tarja Turunen prezentuje „Ave Maria – En Plein Air”!

image001-12

Choć Tarja Turunen to jedna z najbardziej znanych i najważniejszych wokalistek w muzyce metalowej, to muzyka klasyczna była jej pierwszą miłością. Klasycznie trenowany głos artystki przyczynił się do sukcesu wielu projektów łączących różne style muzyczne – metal, rocka, operę czy muzykę chóralną.

 

„Ave Maria” to tradycyjna modlitwa, która stała się inspiracją do powstania ponad 4000 pieśni i piosenek. Tekst części z nich różni się od oryginału.  Album „Ave Maria – En Plein Air” zawiera 12 pięknych utworów „Ave Maria” stworzonych przez różnych kompozytorów. Tarja Turunen wykonała kompozycje takich twórców jak Paolo Tosti, David Popper, Astor Piazzolla oraz oczywiście Jan Sebastian Bach i Charles Gounod. Ostatnia kompozycja na płycie została napisana przez Tarję Turunen.

 

Album został nagrany w przepięknym kościele Lakeuden Risti w Seinäjoki, w Finlandii. Śnieżny krajobraz, tradycyjna i nowoczesna fińska sztuka oraz architektura projektu Alvara Aalto –  to idealny krajobraz dla czystego głosu Tarji. W połączeniu z majestatycznymi organami, wiolonczelą i harfą powstało dzieło, które można nazwać dźwiękiem wszechświata. Album „Ave Maria – En Plein Air” promuje utwór skomponowany przez Paolo Tostiego, którego można posłuchać tutaj:

 

Krążek ukaże się 11 września 2015 r. jako Super Audio CD i LP.