Dziś premiera wyjątkowej EP-ki „Global Citizen EP 1”! Festiwal „Global Citizen: Mandela 100” odbędzie się 2 grudnia w Johannesburgu!

EP-ka zawiera 4 utwory w wykonaniu artystów takich jak: Pharrell Williams, Stormzy, Cassper Nyovest, Stargate, Los Unidades, Jozzy, Jess Kent, Danny Ocean, Tiwa Savage, David Guetta czy Wizkid. Dochód z EP-ki zostanie przeznaczony na kampanie organizacji Global Citizen, które nakierowane są między innymi na walkę z wielką biedą, na równouprawnienie płci, dostarczanie wody oraz środków czystości. Ambasadorem projektu jest lider Coldplay, Chris Martin, będący jednocześnie kuratorem organizowanego przez Global Citizen corocznego festiwalu muzycznego.

W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, odbędzie się w Johannesburgu kolejna edycja festiwalu, której gwiazdami będą między innymi: Ed Sheeran, Chris Martin, Pharrell Williams, Jay-Z i Beyoncé. Gospodarzem imprezy jest The Motsepe Foundation, zajmująca się pielęgnacją dziedzictwa Nelsona Mandeli w 100-lecie urodzin słynnego męża stanu. Obchody pod nazwą „Mandela 100” będą miały także kilku innych kuratorów, chociażby wspomnianego Chrisa Martina, wspierającego go menedżera Coldplay, Dave’a Holmesa. Na scenie wystąpią też: Cassper Nyovest, D’banj, Eddie Vedder, Femi Kuti, Kacey Musgraves, Sho Madjozi, Tiwa Savage, Usher, Wizkid.

TRANSMISJA LIVE, NIEDZIELA, 2 GRUDNIA, 13:00, OFICJALNY KANAŁ YOUTUBE GLOBAL CITIZEN:

 

Transmisja będzie też możliwa dzięki współpracy firm DStv, SABC, MTV International, Canal+, MSNBC i iHeartMedia. Pokazywane będzie zarówno to, co dzieje się na scenie, jak i za kulisami. Obraz dotrze do 180 krajów na sześciu kontynentach. Także dzięki YouTube’owi i Twitterowi ze wsparciem korporacji Johnson &  Johnson. Wszystko to złoży się na największy event w historii transmisji telewizyjnych festiwalu Global Citizen.
„Global Citizen EP 1” promuje nagranie „Timbuktu”, w którym siły połączyli południowoafrykańska supergwiazda Cassper Nyovest, Stormzy, Jess Kent oraz Los Unidades.

Cassper Nyovest & Los Unidades – Timbuktu (feat. Stormzy & Jess Kent)

Producencki team Stargate, znany ze współpracy z Beyoncé i Rihanną, wspólnie z Davidem Guettą, Tiwą Savage, Wizkidem, Dannym Oceanem i Los Unidades nagrali kompozycję „Voodoo”.

Stargate & Los Unidades – Voodoo (feat. Tiwa Savage, Wizkid, Danny Ocean & David Guetta)

Stargate użyli słów samego Nelsona Mandeli i włożyli je do inspirującej piosenki „Rise Up”.

Stargate – Rise Up (feat. Nelson Mandela)

Pierwszą piosenką, która zapowiedziała wydanie EP-ki  Global Citizen była „E-Lo”, w której pojawiają się Los Unidades, Pharrell Williams oraz Jozzy.

Klip do utworu ‘E-Lo’ w wykonaniu Los Unidades i Pharrella Williamsa (feat. Jozzy)