Najnowszy album Hemp Gru w ramach „Piątków z Nową Muzyką”

Uliczny styl, ortodoksyjne podejście oraz charyzma – to trzy cechy, po których większość słuchaczy rapu powinna domyślić się, że mowa o Hemp Gru. Zespół, który przez lata wytyczał nurt ulicznej muzyki hiphopowej odwiedził Studio U22, aby opowiedzieć o pracy nad swoim najnowszym wydawnictwem pt. „Eter”. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”.   

Na dwa tygodnie przed oficjalną premierą najnowszego wydawnictwa pt. „Eter”, zespół Hemp Gru odwiedził Studio U22. Podczas spotkania, wszyscy obecni mogli usłyszeć najnowszy materiał reprezentantów ulicznej odmiany polskiego hip-hopu. Bilon, Żary oraz Wilku WDZ opowiadali, w jaki sposób powstawał ich najnowszy album, jakie kontrowersje towarzyszyły przy publikowaniu singli oraz o niespodziankach, które przyszykowali dla swoich fanów.  Pezet, Sokół oraz Onar, to nie jedyne gorące ksywki, które pojawią się gościnnie na nowym albumie, którego oficjalna premiera już 9 listopada.

Trzeci singiel grupy pt. „Fake MC” na serwisie Youtube, wywołał sporo komentarzy oburzenia. Komentujący wytykali artystom hipokryzję oraz zniechęcenie do rozwoju środowiska hiphopowego.

„To nie jest tak, że my hejtujemy całą nową falę raperów. Zwyczajnie drażni nas, gdy ktoś kseruje styl raperów z ameryki jeden do jeden i chcę się na tym wybić w Polsce.  Jest mnóstwo młodych i zdolnych raperów. Ci, do których jest kierowany ten kawałek, powinni o tym wiedzieć” – sprostował Bilon.

Za produkcję albumu ,,Eter” odpowiada Szwed SWD, który poświęcił cały ostatni rok, aby bity były na światowym poziomie. Cała płyta pozostaje w klimacie ulicznym i konsekwentnie promuje uliczną markę Diil Gang.

Cztery złote płyty, setki odwołań w tekstach młodych graczy oraz tysiące zagranych koncertów w całej Europie, dają HG pełne prawo do miana klasyki gatunku. Rozmowę z grupą przeprowadził Proceente.

O atmosferę spotkania i dobre samopoczucie gości Studia U22 zadbali partnerzy wydarzenia – marka Ballantine’s, która serwowała drinki na bazie swojego trunku oraz Gringo bar, który zapewnił gościom poczęstunek w postaci przepysznych nachosów.

Spotkanie z albumem „Eter” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.