Premiera singla z najnowszej płyty Moniki Borzym „RADIO-HEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia”

Trzymasz w rękach moje spełnione marzenia, moją totalną frajdę z muzyki, mój prezent urodzinowy dla mnie samej, najpiękniejszy jaki kiedykolwiek sobie sprawiłam – napisała o płycie Monika Borzym, która świętując dwudzieste ósme urodziny, zaśpiewała piosenki swojego ukochanego Radiohead. Dzisiaj prezentujemy utwór zapowiadający album „RADIO-HEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia”:

 

Little by Little – Official Video

 

Monika Borzym zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych artystów: Martę Zalewską – multiinstrumentalistkę i wokalistkę, Trio Stryjo, w składzie – Nikola Kołodziejczyk, Michał Bryndal, Maciej Szczyciński, którzy od ponad dekady wspólnie improwizują i koncertują na całym świecie, Tomasza Żymłę – wybitnego klarnecistę basowego, oraz wybitnych, młodych  waltornistów:  Gabriela Czopkę, Łukasza Łacnego i Piotra Kowalskiego. Gościnnie zaśpiewał w duecie z Moniką Marcin Januszkiewicz – aktor młodego pokolenia i znakomity wokalista.  Wszystkie utwory zaaranżował Nikola Kołodziejczyk. Nigdy bym się na to nie zdobyła, gdyby nie ogromny talent i zarazem wariactwo szalonego kompozytora – wyznaje  Monika. O współpracy z Nikolą mówi: Mam wrażenie, że tylko z Nim ten projekt mógł mieć jakikolwiek sens i mam wielką nadzieję, że to nie będzie nasza ostatnia wspólna płyta. Dziękuję Ci piękny Szaleńcze!

 

Album jest zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie WYTWÓRNIA 12 lipca 2018 r.

 

 

Spis utworów na płycie:

1. 15 Step

2. Wieliczka

3. Faust Arp

4. Backdrifts

5. Stryjo wieczorowy / Polyamide Song

6. Glass Eyes

7. Little By Little

8. I’ve Seen It All (feat. Marcin Januszkiewicz)

9. Weird Fishes/Arpeggi

10. A Reminder

11. Optimistic

 

Płyta jest dostępna w przedsprzedaży:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,32445.htm

 

Premiera albumu „RADIO-HEDONISTYCZNIE. Live at Wytwórnia” już 16 listopada.

 

Monika Borzym online:

www.monikaborzym.pl

www.facebook.com/monikaborzym.music

www.instagram.com/moborzym